Що вибрати для прасування одягу — праска, отпариватель або парогенератор?

Виконувати домашні справи максимально швидко і якісно — мрія будь-якої господині. Багато в чому роботу по дому полегшують сучасні побутові девайси. Наприклад, для кращої організації прасування в помічники беруть парогенератор, отпариватель або праска. Але тут часто виникає питання: який з приладів вибрати? Забігаючи наперед, можна однозначно сказати, що один з них краще, а інші гірше. Це різні види побутової техніки, які ідеально підходять для певного виду робіт.

Що вибрати для прасування одягу - праска, отпариватель або парогенератор?

Праска — для любителів гладити по-старому

Складно уявити, що ще на початку XX століття для прасування речей використовувалися праски, які заправлялися розжареним вугіллям або розігрівалися в печі. Лише в 1935 році в побуті почали масово з'являтися електричні моделі, в тому числі парові. Адже ще тоді було зрозуміло, що для хорошого прасування потрібно не тільки тепло, але і волога.

Проте, високу популярність праски з парою тоді не завоювали — швидко ламалися, псували речі через появу накипу, залишали заломи. А ось класичні електричні моделі припали господаркам до душі. Сьогодні вони вдосконалені по максимуму: мають малу вагу, що не псуються підошву з загостреним носиком, швидко нагріваються і при цьому захищені від перегріву, підходять для прасування різного типу тканин. Більш того, всі сучасні моделі оснащені функцією парового удару і в більшій чи меншій мірі можуть відпарювати речі.

Що вибрати для прасування одягу - праска, отпариватель або парогенератор?

Достоїнства і недоліки

Головна перевага класичного праски — це мобільність. Він легкий, може використовуватися для прасування практично на будь-якій твердій поверхні. Це надійний помічник, який здатний швидко перегладіть невелику кількість одягу. Що важливо для старшого покоління, звичайний праска звичний в використанні.

Якщо ж говорити про недоліки, то всі вони в основному стосуються відсутності всіляких «наворотів», наприклад поліпшеною функції пара.

Дійсно важливих мінусів всього 3:

 • повільна прасування великих поверхонь;
 • праска не підходить для прасування дорогих делікатних тканин;
 • в тій чи іншій мірі псує тканини — з часом матерія втрачає первісну структуру.

Що вибрати для прасування одягу - праска, отпариватель або парогенератор?

Парогенератор — сучасний погляд на прасування

Дане пристосування є праска з поліпшеною подачею пара. Якщо класична модель може видавати невелику хмару протягом невеликого відрізка часу (паровий удар), то парогенератор «ширяє» постійно. Водою наповнюється не саме праска, а спеціальний резервуар для води — бойлер об'ємом 1, 5 л і більше. Там рідина перетворюється на пару і при натисканні на кнопку під високим тиском надходить через шнур до підошви праски. Варто відзначити, що парогенератор видає пар сухий. Речі розгладжуються моментально і при цьому вони не стають вологими. Приладом можна гладити будь-які тканини — від шовку до вовни і льону.

Цікаве:  Як провести чистку бойлера в домашніх умовах і чим почистити ТЕН водонагрівача?

Що вибрати для прасування одягу - праска, отпариватель або парогенератор?

Достоїнства і недоліки

Багато хто вибирає парогенератор в надії прискорити прасування, обробляючи паром одяг в кілька шарів. Однак на ділі навіть найпотужніша модель не впорається з таким завданням. Це не більше ніж рекламний хід. Другий, а тим більше третій і четвертий шар тканини залишиться прим'ятим.

Основна перевага парогенератора — швидке розгладження тканин будь-якого ступеня делікатності.

В цілому можна виділити 7 достоїнств приладу:

 • якісна дезінфекція;
 • можливість прасувати одяг на будь-якій поверхні (наприклад на ліжку) і навіть у вертикальному положенні;
 • якісна функція пара: безперервне вплив, високий тиск, об'ємний резервуар для рідини;
 • маневреність і мала вага самого праски;
 • швидке розгладження завдяки поєднанню температури і потужної подачі пари;
 • делікатна прасування;
 • якщо праска залишити на одязі, вона не пригорить.

Є у парогенератора і недоліки:

 • велику вагу праски разом з бойлером (від 4 кг);
 • галаслива робота;
 • висока ціна (від 7 тис. руб.).

Крім того, у парогенератора більше деталей, які можуть зламатися. А у відгуках можна прочитати скарги на те, що праска з парогенератором не здатний висушити одяг і його не можна ставити на «п'яту» — тільки на станцію.

Що вибрати для прасування одягу - праска, отпариватель або парогенератор?

Отпариватель — чистка та прасування, 2 в 1

Отпариватель — це прилад для прасування на принципово іншому рівні. Він являє собою резервуар для води зі шлангом і насадкою, через яку виходить пар. В основному призначений для обробки речей у вертикальному положенні, часто комплектується стійкою і вішалкою. З отпарівателем не потрібно використовувати прасувальну дошку або праска, одяг розгладжується на вазі. Варто пройтися приладом, і складки зникають, видаляються всілякі запахи і невеликі забруднення. Але є один нюанс — на якісне відпарювання здатні тільки дорогі моделі. Ручні відпарювачі працюють дуже повільно і добре розгладити мало-мальськи щільні матерії не здатні.

Що вибрати для прасування одягу - праска, отпариватель або парогенератор?

Достоїнства і недоліки

Стоячи перед вибором «отпариватель vs парогенератор», багато хто віддає перевагу першому. І тому є безліч причин:

 • не потрібно бути асом прасування — сорочки та інші речі можна зробити рівними і гладкими простим рухом руки;
 • з одягу видаляються запахи і незначні забруднення;
 • отпариватель займає менше місця, ніж розкладена прасувальна дошка
 • якісна функція пара;
 • делікатна обробка будь-яких тканин;
 • матерія не псується, максимально довго зберігає первісну структуру і зовнішній вигляд;
 • швидке і якісне приведення речей у порядок.

Але при цьому у отпарівателя є істотні недоліки:

 • для розгладження комірців і манжет, а також створення стрілок на брюках потрібні спеціальні насадки;
 • постільну білизну можна відпарити тільки у висячому положенні (за винятком деяких моделей для горизонтального використання);
 • після обробки одяг злегка волога, її не можна відразу складати в шафу;
 • занадто щільні тканини, такі як льон, неможливо отпарить;
 • дорожнеча девайса.
Цікаве:  Як використовувати склоочисник «Керхер» для швидкого миття вікон?

Що ж вибрати?

У кожної господині свої погляди на побут. Одні вважають за краще використовувати перевірені часом надійні праски. Інші відстежують інноваційні технології і весь час намагаються щось нове. Треті і зовсім не бачать сенсу гладити постільну білизну і деякий одяг. Тому не можна однозначно сказати, що отпариватель, або парогенератор, або праска краще. Потрібно вибирати техніку під себе.

Слід врахувати:

 1. кількість і характер речей, що потребують прасування;
 2. бюджет;
 3. зручність в роботі.

Якщо потрібен прилад для одягу з простих тканин і прасування трохи, можна обмежитися класикою. При великому обсязі робіт і наявності делікатних речей слід зробити вибір між парогенератором і відправником.

Перед покупкою потрібно ретельно зважити всі переваги і недоліки різної техніки і конкретних моделей, а ще краще — протестувати прилади особисто. Наприклад, в гостях у подруги.

Підводячи підсумок, підкреслимо, що і парогенератор, і отпариватель, і сучасний праска відмінно справляються зі своєю роботою і призводять одяг в пріглядний вид з мінімумом зусиль. Звичайно, функція пара значно прискорює процес розгладження, а й коштують такі прилади дорожче, і ламаються частіше. Тому розмірковуючи над питанням, що вибрати, слід відштовхуватися від своїх потреб і фінансових можливостей.

https://youtube.com/watch?v=qSyIy2Cnpa

Корисні матеріали

Close