Скільки часу можна без побоювання зберігати в морозилці м'ясо різних видів?

Скільки можна зберігати м'ясо в морозилці — питання великий. По-перше, важливий його вигляд. Птицю, наприклад курку, або м'ясо великих парнокопитних (яловичину або свинину) тримають в морозилці неоднакова кількість часу. Окрема ситуація у фаршу, охолодженого м'яса або нарізану заморожених шматків.

По-друге, важлива температура, при якій варто зберігати курку, яловичину або свинину в холодильнику або морозильній камері. Потім — види посуду, які допоможуть зберегти їжу свіжою на більш тривалий термін. Деякі нестандартні поради продовжують свіжість продукту.

При дотриманні основних правил терміни зберігання м'яса вийде значно збільшити, навіть якщо це шматки не замороженого, а охолодженого м'яса або фарш, який завжди псується швидше.

Скільки часу можна без побоювання зберігати в морозилці м'ясо різних видів?

Скільки днів можна зберігати м'ясо різних видів в морозилці?

У промислових морозильних камерах будь-яка їжа може зберігатися десятиліттями, але на стандартний домашній морозильник поширюються більш строгі тимчасові рамки, і до питання закупівлі їжі потрібно підходити з обережністю.

  1. Продукт з великої худоби (свинина, яловичина або баранина) слід зберігати в замороженому вигляді від 4 місяців до року.
  2. Птах (цільна тушка курки, гусака і т. П.) Може зіпсуватися швидше. Її можна тримати в морозилці максимум рік, але після 8-9 місяців смакові якості втрачаються.
  3. М'ясо птиці (курка, індичка, качка), нарубані шматками, може спокійно лежати до 8 місяців.
  4. Скільки зможе пролежати в морозилці м'ясний фарш навіть при самій низькій температурі, передбачити складніше. Будь охолоджена їжа (фарш, тельбухи) вже пролежала якийсь час в магазині. Орієнтовний термін зберігання замороженого фаршу — 4 місяці, проте завжди потрібно перевіряти термін придатності на упаковці і віднімати в розумі ще десь місяць. Супермаркети часто грішать тим, що переклеюють наклейки з датою виготовлення, якщо щось залежалось.

Порада

Якщо виникла необхідність приготувати курку, яка пролежала в морозилці довше наведених термінів, варто проварити її не менше півтори години. Позбутися неприємного запаху старого м'яса допоможуть різні спеції, але потрібно бути впевненим в тому, що м'ясо не розморожувалося більше одного разу, інакше воно вже не годиться для готування.

Скільки часу можна без побоювання зберігати в морозилці м'ясо різних видів?

Скільки часу можна зберігати м'ясо в морозилці при різних температурах?

Зберігання м'яса краще здійснювати згідно температурних умов, представленим в таблиці.

При температурі морозилки, ° C Максимальний час зберігання
-4 … 0 2 доби
-5 … -12 4 місяці
-12 … -17 7-8 місяців
-17 … -24 Один рік

Порада

Якщо в будинку відключили світло, за 2-3 години нічого не станеться, турбуватися не варто. Однак відключення електроживлення на більш тривалий час може привести до того, що птах зіпсується. У подібній ситуації продукт потрібно дістати з морозилки і натерти оцтом або лимонною кислотою, після чого прибрати їжу в саме прохолодне місце в будинку.

Курку або яловичину можна зберігати дуже довго в холодильнику при температурі 0 ° … + 4 °. В цьому випадку його буде потрібно помістити в спеціальний посуд: пластикову, емальований або скляний, а замість кришки використовувати паперовий рушник або серветку.

Цікаве:  Як правильно зберігати взимку човен з ПВХ

Відповідь на питання про те, як зберігати м'ясо в холодильнику, нескладний — максимум дві доби. За цей час його обов'язково потрібно приготувати або заморозити, інакше продукт зіпсується. Якщо ж продукт являє собою фарш або нарубані шматки (особливо птиці: курка, качка та ін.), Час зберігання в холодильнику становить 12 годин — вполовину менше першого терміну.

Скільки часу можна без побоювання зберігати в морозилці м'ясо різних видів?

Порада

Якщо м'ясо неможливо тримати в морозилці або холодильнику, для збереження свіжості рекомендується обернути продукт тканиною, вимоченої в розчині саліцилової кислоти, яку можна купити в аптеці. Також для збереження свіжості можна опустити шматок птиці в крижане молоко або кисле молоко. Будь-який з представлених методів зберігає свіжість продукту на 10 годин, не більше.

Отже, м'ясо може лежати в холодильнику досить довго. Вироби з м'яса великих тварин, наприклад яловичини або свинини, можна зберігати рік або навіть більше, але ось м'ясо птиці, такої як курка або індичка, можна зберігати при низькій температурі не довше 12 місяців. Найголовніше — точно знати «вік» їжі, особливо охолодженої до покупки, такий як фарш або цільні нарубані шматки.

На випадок екстрених ситуацій ми привели поради для продовження терміну придатності за допомогою «народних» методів, але і тут час буде обмежено 10 годинами.

https://youtube.com/watch?v=jtwFLEMjJZ

Вам буде цікаво прочитати статтю про те, як зберігали м'ясо, коли не було холодильників

Корисні матеріали

Close