Скільки часу можна зберігати суші і роли в холодильнику?

Сучасних господинь, а також любителів замовити на дім «смачну коробочку» з японськими делікатесами напевно хвилює питання: скільки можна зберігати суші? Чи залежить термін зберігання від складу начинки? Про це, а також про те, як візуально оцінити свіжість рисового страви, буде детально розказано нижче.

Скільки часу можна зберігати суші і роли в холодильнику?

Термін зберігання суші

Традиційно в Японії, звідки і бере початок дане блюдо, для його виробництва використовують виключно свіжу рибу або креветки, тому японські кухарі кажуть про те, що у даного продукту немає терміну придатності: його готують в ресторанах на очах у клієнтів, і ті відразу вживають його в їжу.

У нас же в країні для приготування страви використовують не тільки сиру рибу, але і копчену або слабосоленую, тому процес і час зберігання готового продукту можуть відрізнятися. Крім цього, термін придатності залежить ще і від того, де був куплений продукт: в магазині, японському ресторані або приготований самостійно.

Скільки зберігаються суші? Відповідь: якщо вони виготовлені з сирих морепродуктів, то їх потрібно з'їсти не пізніше, ніж через три години після приготування. Якщо ж риба, що входить до складу страви, пройшла певну обробку (наприклад, заморожування, копчення або соління), то їх можна зберігати в холодильнику не більше однієї доби. У будь-якому випадку, краще всього рибні делікатеси не зберігати, а відразу вживати в їжу.

Скільки часу можна зберігати суші і роли в холодильнику?

Термін зберігання ролів

Роли — це скручений «рулет», який складається зі спеціальних водоростей, рису, риби (креветок) і соусу.

Скільки можна зберігати роли? Все залежить від свіжості компонентів, які в них входять, а також від того, свіжа всередині знаходиться риба або попередньо оброблена. Якщо роли виготовлені зі свіжої риби (найчастіше таке блюдо можна зустріти як раз в японських ресторанах), їх потрібно з'їсти не пізніше ніж через три години після приготування. Якщо ж вони приготовлені з слабосоленої або копченої риби, то термін зберігання їх в холодильнику продовжується до 24 годин.

Порада

Продукт можна зберігати в холодильнику не більше доби, але найкраще з'їсти його відразу після покупки або після приготування. Тому, якщо ви вирішили зробити японське ласощі вдома, не потрібно його готувати «про запас», а якщо купуєте в ресторані — відразу їжте.

Крім основних правил потрібно зауважити, що якщо ви готуєте суші вдома і впевнені в якості продуктів, їх можна зберігати в холодильнику до двох діб. Тому, ретельно підбирайте продукти, і тоді страв буде зберігатися довше.

Цікаве:  Як правильно зберігати лікарські засоби будинки

Скільки часу можна зберігати суші і роли в холодильнику?

Поради щодо збереження в холодильнику

Для того щоб блюдо зберігало свіжість, потрібно знати, як зберігати суші в холодильнику. Основні правила досить прості.

  1. Якщо ви готуєте страву вдома, вибирайте для нього тільки свіжі продукти, а рибу купуйте слабосоленую або копчену, а ось від мороженої риби бажано відмовитися, адже невідомо, скільки вона пролежала в холодильнику до того, як її знайшов покупець.
  2. Більшість ролів готується і подається в холодному вигляді, але є такий вид, який подаються гарячим, вони не підлягають зберіганню, і їх необхідно з'їсти відразу після приготування, інакше вони втратять свої смакові якості.
  3. Їли ви замовляєте азіатську їжу на будинок, її привозять в пластикових коробках. У таких коробках ласощі зберігати не можна, тому що рис може обвітритися, і блюдо втратить свої смакові якості.
  4. Якщо після прийому їжі у вас залишилося кілька ролів, їх необхідно акуратно викласти на тарілку і обернути харчовою плівкою: вона запобіжить пересихання рису і продовжить термін придатності страви.
  5. У разі, коли ви замовляєте товар на будинок, перевірте лоток перед кур'єром і визначте, чи свіжий вам продукт привезли. Якщо роли свіжі, рис у них буде білого кольору, а начинка не засохла (візуально відрізнити свіжі роли від несвіжих дуже просто, достатньо подивитися на їх зовнішній вигляд).
  6. Якщо ви купили запаковані суші в супермаркеті і не бажаєте їх відразу є, подивіться термін придатності продукції і відкрийте лоток безпосередньо перед вживанням в їжу.
  7. Продукт повинен стояти виключно в холодному місці.

Дані поради допоможуть зберегти смак японських делікатесів на протязі їх терміну зберігання.

Порада

Довго не зберігайте даний блюдо (не більше доби), адже воно містить в собі морепродукти і, якщо зіпсується, може привести до серйозного отруєння організму.

https://youtube.com/watch?v=WuUkPbp_vD

Корисні матеріали

Close