Скільки днів можна зберігати в холодильнику продукти харчування і як це правильно робити?

Сонячних світло, тепло і постійні перепади вологості негативно позначаються на стані харчових продуктів, тому більшість інгредієнтів, заготовок і вже готових страв найзручніше тримати в холоді. Незважаючи на значне зниження активності патогенних бактерій при таких умовах, необхідно точно знати, скільки в холодильнику зберігається той чи інший виріб.

Скільки днів можна зберігати в холодильнику продукти харчування і як це правильно робити?

Думка про те, що використання даного агрегату подовжує термін життя компонентів або дозволяє їх реанімувати, в корені невірно. Зміст продуктів в холодильнику може забезпечити тільки мінімальні встановлені терміни.

При цьому потрібно пам'ятати, що, чим вище температура в приміщенні, тим вище вона і в камері холодильної установки, незалежно від гарантій виробника. Лише якщо прилад розміщений в прохолодній і добре провітрюваному частини квартири, можна розраховувати на показники, наближені до заявлених.

Особливості холодильних установок, які потрібно враховувати при розміщенні продуктів

Той, хто вважає, що суп, салат, овочі, будь-які заготовки і страви потрібно просто поставити в камеру холодильника, буде часто стикатися з передчасною псуванням їжі.

Скільки днів можна зберігати в холодильнику продукти харчування і як це правильно робити?

Щоб правильно зберігати продукти, потрібно пам'ятати про наступні моменти:

 1. Температура повинна бути постійною, відкривати дверцята побутової техніки потрібно якомога рідше, не можна залишати її відкритою надовго. Сьогодні дуже популярні прилади з дверцятами, яка закривається самостійно, що позитивно позначається на температурі всередині камери.
 2. Чим більше вологи в продукті, тим вище повинна бути температура його зберігання. Якщо м'ясо, риба і коренеплоди відчувають себе добре при температурі від 0 до + 3ºС, то зелені комфортніше за умов на пару градусів тепліше, а більшості овочів і фруктів доведеться додати ще пару градусів. Це правило не поширюється на суп, морс і інші рідкі страви.
 3. Морозильна камера не може законсервувати продукти в первісному стані, і цей фактор не залежить від того, скільки в ній градусів. Навіть при глибокому заморожуванню процеси гниття не зупиняються, тому не можна зберігати в ній компоненти вічно.

Скільки днів можна зберігати в холодильнику продукти харчування і як це правильно робити?

У холодильнику продукти можна складувати тільки в поліетиленових пакетах, пластикових або емальованих контейнерах. Улюблене всіма використання каструль, горщиків і тарілок категорично заборонено. Тому свіжий суп або салат краще перекласти в більш підходящий посуд, скільки б клопоту це не додало, це дозволить зберігати блюдо на пару днів довше, причому у нього не з'явиться неприємного присмаку.

Цікаве:  Правила зберігання сиру в холодильнику і морозилці. Скільки можна тримати сир в холоді?

Як правильно і скільки зберігати харчові продукти та заготовки?

Ось кілька рекомендацій по правильному зберіганню компонентів в холодильнику з урахуванням оптимальних термінів:

 • Хліб можна зберігати близько тижня в щільно закривається ємності. Він не зачерствіє і не покриється цвіллю.
 • Фарш можна тримати в розморожених вигляді більше 12 годин. А ось у вигляді вже готових фрикадельок або котлет він протримається ще добу.
 • Терміни зберігання м'яса залежать від його виду. Якщо шматок продукту в свіжому або відварному вигляді може пролежати і дві доби без негативних наслідків, то паніровані вироби протримаються не більше доби. До речі, сире м'ясо краще збереже свою ніжну текстуру, якщо попередньо обмазати його рослинним маслом.
 • Рибний напівфабрикат не встигне зіпсуватися за добу, курка — за двоє, сардельки та сосиски — за три.
 • Свіжі фрукти та овочі прибирають в холодильник в немитому вигляді, тоді вони збережуть свою свіжість протягом 3-7 днів в залежності від початкового стану і вигляду.
 • Молочні продукти в закритому вигляді зберігаються за інструкцією. У відкритому — не більше доби. Молочний суп, каша приготована на молоці, сметанний заливка або соус повинні з'їдатися відразу, в холодильнику їх не зберігають.

Скільки днів можна зберігати в холодильнику продукти харчування і як це правильно робити?

У контейнерах для розміщення овочів і фруктів рекомендується викладати сухі губки. Вони будуть вбирати зайву вологу, зберігаючи якість інгредієнтів на високому рівні.

Як довго можна зберігати готові страви?

Фахівці стверджують, що ось скільки можна тримати в холодильнику готові страви, без ризику отруєння і отримання неприємних відчуттів:

 • Млинці, пиріжки та пироги з начинкою не рекомендується тримати в холоді більше 6-12 годин. В крайньому випадку, їх можна помістити в морозилку, правда, смак яєчної, капустяної або лушпиння начинки від цього постраждає.

Скільки днів можна зберігати в холодильнику продукти харчування і як це правильно робити?

Порада: Перед тим, як упаковувати блюдо в поліетилен або переливати його в спеціальну ємність, необхідно переконатися, що воно повністю охололо. В іншому випадку всередині упаковки сформується конденсат, який не тільки прискорить псування продукту, але і підвищить ризик отруєння.

 • Суп і бульйон можуть протриматися в холодильнику від 1 до 3 діб в залежності від складу. Чим жирніше продукт, тим довше він протягне. Якщо звичайний курячий суп краще вжити протягом доби, то склад на жирному баранячому бульйоні не зіпсується і на третій день.

Всі інші готові вироби можна легко розподілити на три групи за ступенем обробки. Страви зі свіжих, термічно не оброблені інгредієнтів потрібно з'їсти протягом доби, смажені продукти можуть простояти 2-3 діб, варені і тушковані багатокомпонентні склади вже через 36 годин втратять свої смакові якості.

Цікаве:  Як правильно зберігати манку, щоб вона не зіпсувалася і не стала здобиччю жучків?

Корисні матеріали

Close