Скільки можна зберігати кал в холодильнику перед здачею на аналіз?

https://www.youtube.com/embed/vcgF2IfJJQ data-mce-fragment = "1"

Копрограма — це аналіз калу, що дозволяє оцінити функціонування травного тракту. За допомогою копрограми можна отримати важливу інформацію про стан здоров'я людини. Від того, чи правильно був узятий матеріал, багато в чому залежить трактування результату. Як потрібно збирати і зберігати кал, щоб отримати достовірний діагноз

Підготовка та збір аналізу

Правильний збір аналізу калу істотно впливає на точність виставленого діагнозу. Навіть при дотриманні всіх правил зберігання і транспортування аналізу можна отримати недостовірний результат. Якщо техніка збору була порушена на будь-якому з етапів, за вірність діагностики вже не можна ручатися. Як правильно зібрати матеріал для дослідження?

 1. Підготуйте стерильний контейнер. Найкраще придбати спеціальну ємність в аптеці. Деякі лабораторії надають одноразові контейнери для збору аналізу.
 2. Ретельно обробіть зовнішні статеві органи мильним розчином або фурациліном. Обполосніть шкіру чистою водою.
 3. Використовуйте для дефекації чисту і суху ємність (горщик або судно).
 4. Візьміть невелику пробу калу (5 куб. См.) І перенесіть в попередньо підготовлений контейнер. В аптечних контейнерах для цього передбачена спеціальна ложка.
 5. Щільно закрийте контейнер кришкою.

Порада

Не забудьте спорожнити сечовий міхур перед початком збору аналізу.

Аналіз калу можна проводити далеко не в будь-який момент. Забороняється збирати матеріал для дослідження в наступних випадках:

 • раніше ніж через 2 дні після проведення очисної клізми;
 • раніше ніж через 2 дні після рентгенологічного контрастного дослідження травного тракту;
 • при використанні сорбентів (активоване вугілля та інші) протягом декількох годин до дефекації;
 • в разі прийому проносних препаратів за добу до планованого дослідження;
 • при використанні ректальних свічок з лікувальною метою;
 • у жінок в період менструації.

Скільки можна зберігати кал в холодильнику перед здачею на аналіз?

Як зберігати кал?

Збирати кал для будь-якого дослідження слід рано вранці того дня, коли аналіз планується доставити в лабораторію. З самого ранку потрібно спорожнити кишечник з дотриманням всіх правил збору матеріалу. Протягом найближчих годин проба повинна бути доставлена ​​в поліклініку або лабораторію в чистій стерильною тарі. Доставити матеріал можна самостійно або ж скористатися кур'єрською службою (якщо вона передбачена в лабораторії).

Чи можна зібрати аналіз калу напередодні ввечері, а вранці віднести в лабораторію? Такий варіант допускається. Слід врахувати, що навіть в цьому випадку між збором матеріалу на аналіз і доставкою його в лабораторію повинно пройти не більше 8 годин. В іншому випадку очікувані результати копрограми можуть бути недостовірними.

Цікаве:  Як правильно зберігати домашнє або відкрите вино?

Як слід зберігати аналіз калу? Рекомендується тримати зібраний матеріал в холодильнику. Найкраще помістити аналіз на середню полицю. Не варто залишати контейнер на бічних полицях холодильника або поміщати його занадто близько до морозилці. Оптимальна температура зберігання контейнера з вмістом кишечника — від +4 ºС до +8 ºС.

Заморожувати аналіз калу категорично забороняється! При заморожуванні і подальшої разморозке матеріал втрачає всі свої природні властивості. Отримати достовірну інформацію при такому дослідженні практично неможливо.

Скільки можна зберігати зібраний кал в холодильнику? Для звичайної копрограми матеріал можна залишити на середній полиці холодильника на 6-8 годин. Пам'ятайте, протягом 8 годин проба повинна виявитися в лабораторії. Стежте за часом, яке потрібно буде виділити на дорогу до місця здачі контейнера.

Скільки можна зберігати кал в холодильнику перед здачею на аналіз?

Коли не можна зберігати аналіз калу?

Далеко не завжди зібраний матеріал можна зберігати в холодильнику. Аналіз калу на дисбактеріоз збирається тільки вранці і негайно доставляється в поліклініку або лабораторію. Матеріал для визначення мікрофлори кишечника повинен бути свіжим: не всі бактерії здатні пережити тривале зберігання. При дослідженні проби через 6 годин і більше результат буде недостовірним.

Скільки часу допускається зберігати кал, зібраний для визначення мікрофлори кишечника? Більшість лабораторій рекомендують не затримуватися з доставкою проби. Кал на дисбактеріоз дозволяється зберігати в холодильнику або в пакеті з льодом не більше 4-6 годин. Заморожування матеріалу не допускається.

Порада

Слідкуйте за тим, щоб кришка контейнера була щільно закрита.

Для виявлення лямблій також використовується тільки свіже аналіз калу. Такий матеріал можна зберігати в холодильнику більше 6 годин. Чим раніше проба буде доставлена ​​на дослідження, тим більш достовірним виявиться результат. Деякі лабораторії наполягають на тому, щоб доставка контейнера відбувалася протягом 2 годин після спорожнення кишечника. Перед обстеженням слід уточнити у консультанта правила прийому аналізу в конкретній лабораторії.

Скільки можна зберігати кал в холодильнику перед здачею на аналіз?

Чому потрібно дотримуватися правил?

Багато людей, заморозивши кал або залишивши його в холодильнику більше ніж на 8 годин, отримують невірні результати аналізу. Чому так відбувається? При тривалому зберіганні в зібраної пробі починають розмножуватися різні мікроорганізми. Деякі бактерії, навпаки, гинуть за час зберігання. Змінюються і хімічні властивості вмісту кишечника: його структура, склад, зміст певних речовин. Все це в кінцевому підсумку призводить до невірного трактування результатів і постановці неправильних діагнозів.

Досить критичним може виявитися порушення техніки збору матеріалу на дисбактеріоз або на виявлення конкретних патогенних мікроорганізмів. Тривале зберігання, і тим більше заморозка, проби призведе до висівання абсолютно неймовірних поєднань бактерій. У кращому випадку лікар відправить пацієнта на повторне дослідження, в гіршому — почне неправильне лікування. Щоб цього уникнути, слід дотримуватися всі тонкощі збору матеріалу і враховувати особливості зберігання проб для різних досліджень.

Цікаве:  Як правильно зберігати продукти при кімнатній температурі і в холодильнику?

Скільки можна зберігати кал в холодильнику перед здачею на аналіз?

альтернативні варіанти

Якщо немає можливості зібрати свіжий кал або ж зберегти його в холодильнику, можна скористатися альтернативними методами збору матеріалу для дослідження. Замість використання контейнерів в деяких випадках можна взяти зішкріб зі слизової прямої кишки. Матеріал збирається ватною паличкою, далі поміщається в закриту пробірку. Проба доставляється в лабораторію протягом найближчих двох годин.

На жаль, зішкріб вмісту прямої кишки дозволяє виявити далеко не всі захворювання травного тракту. У деяких випадках без звичного збору проби в контейнер не обійтися. Точну інформацію про дослідження можна отримати у свого лікуючого лікаря.

https://www.youtube.com/embed/vcgF2IfJJQ data-mce-fragment = "1"

Прочитайте статтю про те, як можна зберігати аналіз сечі

Корисні матеріали

Close