Скільки рекомендується зберігати квитанції про оплату комунальних послуг і як це краще зробити?

Навіть у тих людей, які протягом багатьох років регулярно оплачують послуги ЖКГ з виставленим рахункам і не мають заборгованості по квартплаті, можуть виникнути суперечки з компанією, що управляє. Тільки якщо знати, скільки зберігати квитанції про оплату комунальних послуг і чітко дотримуватися рекомендованих параметрів, можна розраховувати на свою захищеність від необгрунтованих претензій.

Скільки рекомендується зберігати квитанції про оплату комунальних послуг і як це краще зробити?

Сьогодні процес оплати максимально спрощений і оптимізований. Газ, вода, квартплата, показники спожитої електроенергії та інші платежі включені в один рахунок, що помітно зменшує обсяг оброблюваних паперів. Незважаючи на те, що даній сфері приділяється підвищена увага уряду, питання по тому, навіщо зберігати оплачені квитки і як довго це робити, не втрачають своєї актуальності.

Нормативні акти та рекомендації юристів з цього питання

Комп'ютерний збій, регулярне зміна тарифів, що викликає плутанину, несумлінність працівників рахункового центру і елементарні спроби шахрайства призводять до того, що між споживачем послуг ЖКГ і керуючою компанією виникає судова тяжба. В даному випадку в якості доказів правоти виступають тільки документальні свідчення, що підтверджують той факт, що газ, вода, електрика та інші продукти споживання були оплачені.

Скільки рекомендується зберігати квитанції про оплату комунальних послуг і як це краще зробити?

Деякі бабусі завзято зберігають оплачені квитанції за останні 20-25 років, цього робити не треба, але доведеться врахувати кілька нюансів:

  1. Жоден нормативний акт конкретно не вказує, скільки років потрібно зберігати квитанції з відміткою або чеком про оплату послуг ЖКГ, тому в справу вступає закон про термін давності позовної заяви. Згідно з ним, позовна давність у спорах подібного роду закінчується через 3 роки з моменту виникнення проблемної ситуації.
  2. Даний закон не є перешкодою для прийняття позову судом, але, якщо в суді озвучити даний момент, рішення в 100% випадків буде прийнято на користь споживача послуг.
  3. Трапляється, що керуючі компанії намагаються йти на різного роду хитрощі, намагаючись примусово розширити строки позовної давності. Це проходить вкрай рідко, тільки в разі виникнення реальних форс-мажорних обставин. Наприклад, керуюча компанія в усьому складі протягом трьох років перебувала на безлюдному острові, і не мала можливості звернутися до суду, щоб стягнути борг за послуги ЖКГ.

Скільки рекомендується зберігати квитанції про оплату комунальних послуг і як це краще зробити?

Порада: Не дивлячись на це, юристи рекомендують зберігати оплачені талони протягом 5 років, щоб убезпечити себе від непотрібних хвилювань. При цьому потрібно простежити, що всі квитанції мають печатки. В іншому випадку рекомендується сходити в банк і оновити квитанцію або ж отримати відмовний лист з посиланням на закінчення строку давності.

Практичні ситуації, які вносять корективи в регулювання питання

З огляду на стрімкий розвиток технічного прогресу, сьогодні багато хто платить за газ, світло і воду за допомогою банківських карт або центрів електронної комерції. Це вносить в звичний процес свої поправки:

  • Думка про те, що при оплаті банківською картою не обов'язково зберігати підтверджують чеки протягом 3 років, в корені невірно. Якщо організація закриється, і пропаде доступ до її даними, з отриманням необхідних документів виникнуть серйозні проблеми. Фахівці рекомендують зберігати чеки про оплату протягом року, після чого відвідувати банк з метою отримання виписки за даний період і позбуватися від непотрібної макулатури. Володарям особистого кабінету на сайті банку досить самостійно роздруковувати подібні виписки з електронними відмітками.
Цікаве:  Правила зберігання свіжої, в'яленої, солоної і копченої риби. Скільки можна зберігати продукт в холодильнику?

Скільки рекомендується зберігати квитанції про оплату комунальних послуг і як це краще зробити?

  • Користувачам сервісів електронної комерції треба бути ще обережніше. Після того, як оплата за світло, газ і інші послуги буде проведена, необхідно самостійно роздрукувати квитанцію. Зберігати її так само доведеться не менше 3 років.
  • Є ще один варіант поведінки, здатний спростити життя. Можна на початку кожного року відвідувати свою керуючу компанію з метою отримання акта про те, що у даній організації немає ніяких претензій по квартплаті і іншими показниками.
  • Особливу увагу на наявність квитанцій по оплаті комунальних послуг потрібно звернути при покупці квартири або її довгострокову оренду. В цьому випадку можна обмежитися чеками за 3-5 років, але краще отримати акти від керуючої компанії про відсутність претензій.

Ще однією інстанцією, здатної надати інформацію про стан розрахунків, є рахунковий центр, який і відповідає за виставлення рахунків споживачам. Правда, у них дані за тривалий період зберігаються тільки в разі наявності заборгованостей. Але і відсутність таких може виявитися достатнім аргументом для суду. З іншого боку, саме ці організації надають дані керуючим компаніям, тому сильно різнитися вони не можуть.

https://youtube.com/watch?v=OpwMOcwydp

Корисні матеріали

Close