Способи перевірки свіжості курячих і перепелиних яєць

https://youtube.com/watch?v=GyBT2dmzVK

Курячі яйця користуються заслуженою популярністю у жителів різних країн, завдяки своїм поживним властивостям і набору цінних компонентів. Але тільки якщо знати, як перевірити свіжість яєць, можна дійсно розраховувати на отримання бажаної користі без ризику харчового отруєння.

Способи перевірки свіжості курячих і перепелиних яєць

Сьогодні в їжу жителів міст в основному йдуть магазинні яйця. Незважаючи на те, що зазвичай на їх упаковці значиться цілком прийнятний термін придатності, фахівці рекомендують влаштовувати продуктам додаткові перевірки. Встановити якість продукту зовсім нескладно, потрібно лише взяти на озброєння поручні засоби і довіритися власній уважності.

Перевірити курячі яйця на свіжість на воді і свету

Для проведення експерименту просто наповнюємо глибоку ємність водою (не менше 10 см) і опускаємо в неї харчовий продукт. Свіже виріб залишиться лежати на дні миски. Курячі яйця, яким виповнилося більше тижня відірвуться тупим кінцем від поверхні. Якщо зразок спливе на поверхню води, то він безнадійно протух і йому вже виповнився мінімум місяць.

Порада: Деякі господині радять додавати в воду кухонну або морську сіль, мотивуючи це тим, що результат буде більш точним. На практиці ж ніякої різниці не видно, відбувається тільки непотрібна псування продукту.

Крім цього, існує й інший метод визначення свіжості інгредієнта за допомогою пуги. Експеримент можна провести не тільки в домашніх умовах, але і в самому магазині. Вибираємо один зразок і уважно розглядаємо його через яскраву лампу, потужністю не менше 100 Вт.

Способи перевірки свіжості курячих і перепелиних яєць

Потрібно спробувати розглянути наявність плівки в тупому кінці предмета. У дієтичному інгредієнті просвіт повинен складати не більше 4 мм, в столовому допускається пуга до 8мм. Курячі яйця, у яких дана порожнину більше, вважаються несвіжими.

Якщо знати, на які ознаки звернути увагу під час просвічування яйця, про продукт можна буде дізнатися багато цікавого:

 1. Жовток повинен знаходитися строго по центру, допускається лише незначне зміщення. Якщо компонент прибитий до шкаралупи або його краю настільки розмиті, що складно що-небудь визначити, продукт зіпсований.
 2. Сформувався ембріон в будь-якому вигляді неприпустимий.
 3. Точкові кров'яні вкраплення допустимі. Якщо згусток формує кільце, інгредієнт краще викинути. Навіть термічна обробка не підвищить його якості.
 4. Наявність темних плям є ознакою потрапляння мікробів в основну камеру. Такі курячі яйця найчастіше стають причиною харчових отруєнь.
 5. Іноді у білка навіть на світлі з'являється рожевий відлив, а жовток при цьому здається червоно-оранжевим. Це наслідки потрапляння крові в камеру. Шкоди від такого продукту не буде, але і користі мінімум.

Крім цього, існують не менш інформативні і надійні методики визначення якості яєць. Правда, їх використання стане в нагоді тільки при частій роботі з компонентом, адже в більшості випадків продукт потрібно буде порівнювати з його оптимальним станом.

Способи перевірки свіжості курячих і перепелиних яєць

Інші варіанти перевірки якості продукту

Дані методики повинні стати звичкою і не важливо, чи оцінюються курячі яйця в магазині або уточнюється їх якість перед початком готування в домашніх умовах:

 1. Розглядаємо поверхню шкаралупи. У свіжого компонента вона трохи шорстка і матова. Зрілі і старі продукти втрачають дані ознаки, виділяючись гладкою шкаралупою з блиском і блакитним відливом.
 2. Далі трохи стискаємо інгредієнт, щоб відчути легку вібрацію вмісту і струшуємо його. Свіжий продукт не перекочується всередині оболонки і практично не відчувається. Якщо всередині яйця щось переливається і бовтається, то краще його не використовувати.
 3. Навіть продукт, який пройшов усі стадії перевірки може виявитися неякісним. Це стане зрозуміло після його вилучення з шкаралупи. По-перше, у свіжих яєць відсутній запах. Якщо відчуваються хоч якісь нотки, варто задуматися про безпеку їх вживання. По-друге, білок свіжого яйця більше схожий на желе, ніж на рідину і не розтікається по всій тарілці. Жовток повинен бути пружним, міцним, що підноситься над поверхнею білка.

Трапляється, що навіть ті компоненти, які відповідають всім перерахованим вимогам, після термічної обробки набувають специфічний різкий запах сірководню. Це результат неправильної оцінки або непомітного розмноження мікробів. Інгредієнт вживання не підлягає, його доведеться викинути.

Як швидко перевірити свіжість перепелиних яєць?

Стрімке зростання популярності перепелиних яєць обумовлений їх дієтичними властивостями і приємним смаком. Незважаючи на те, що даний продукт досить дорогий і продавці приділяють йому підвищену увагу, краще поберегтися і провести обов'язкову оцінку якості.

Способи перевірки свіжості курячих і перепелиних яєць

Ще в магазині можна зробити наступне:

 1. Знаходимо контрольні ваги підвищеної чутливості і зважуємо пару перепелиних яєць з експериментальної коробки. Вага одного інгредієнта повинен становити близько 12 м Чим старше продукт, тим легше він стає.
 2. Якщо відповідних ваг не виявилося, можна порівняти кілька коробок і взяти найважчу.
 3. Після цього обов'язково оглядаємо кожен екземпляр. Від перепелиних яєць з тріщинами або ушкодженнями на шкаралупі краще відмовитися. Навіть мікроскопічної щілини буде досить для проникнення бактерій і псування вмісту.

Уже вдома потрібно в обов'язковому порядку провести тест з водою. На перепелині яйця поширюються всі ті ж правила, що і на курячі. Після цього розбиваємо вироби і оцінюємо стан вмісту шкаралупи. Жовток не обов'язково знаходиться всередині білка, він може бути і поруч з ним. Головне, щоб компоненти тримали форму і не розтікалися.

Курячі і перепелині яйця навіть в їх дієтичної стадії вважаються алергенами. Згодом сенсибилизирующие властивості тільки посилюються, тому дітям і літнім людям можна вживати тільки максимально свіжі продукти. Але навіть дорослим не варто ризикувати, намагаючись підвищити якість сумнівного компонента за допомогою термічної обробки.

https://youtube.com/watch?v=uVhq7n6wuz

Цікаве:  Як правильно зберігати харчове і косметичний кокосове масло?

Корисні матеріали

Close