Термін зберігання яєць в холодильнику: зберігаємо сирі і варені яйця

Питання про те, скільки можна зберігати курячі яйця, виникає у господині тоді, коли їх в будинку багато: перед Великоднем і після свята, після вдалого відвідування ярмарку і т. П. Відповісти на нього не складно. Варені яйця зберігаються в холодильнику до 7 днів, сирі — до 28 днів при дотриманні певних умов.

Термін зберігання яєць в холодильнику: зберігаємо сирі і варені яйця

Чому важливо знати термін зберігання яєць в холодильнику? Тому що цей продукт є постійним жителем кожного холодильника в світі. Їх активно використовують в кулінарії як самостійне блюдо: варять, смажать, фарширують, а також вони входять до складу інгредієнтів для безлічі рецептів, починаючи з випічки і закінчуючи соусами до готових страв. Більш того, варене фарбоване яйце є одним з центральних страв меню до Великої Великодня. Ось вже коли в будинку дійсно буває їх достаток!

Як правило, цей продукт на сім'ю купується в кількості 1-2 десятків. В цьому випадку господині досить звернути увагу на дату їх упаковки і можна особливо не стежити за тим, скільки вони будуть зберігатися, так як використовуються вони зазвичай протягом тижня. Але якщо яйця купуються у великій кількості або кошик з ними — це гостинець від бабусі, то за термінами постежити доведеться. Розберемося докладніше, як це зробити.

Скільки зберігати?

Зазвичай яйця зберігаються в холодильнику, але якщо це неможливо (при відсутності холодильника, при його раптової поломки і т. П.), Вони можуть перебувати і при кімнатній температурі. Розглянемо, скільки часу вони зберігаються в залежності від стану.

Термін зберігання яєць в холодильнику: зберігаємо сирі і варені яйця

Отже, терміни зберігання при використанні холодильника:

 • Сирі можна зберігати до 28 діб.
 • Терміни зберігання варених яєць залежать від того, скільки і як вони готувалися. Варені круто зберігаються 5-7 днів, варені «в мішечок» — до 2-х днів, приготовані всмятку — до 2-х днів. Якщо в процесі варіння круто тріснула шкаралупа, використовувати яйце в їжу можна протягом 2-3 діб.
 • Пасхальна забарвлення не впливає на зберігання яєць, якщо мова йде про натуральні барвники (цибулинні, куркумі, буряковому соку і т. П.). Вони зберігаються, як і звичайні варені яйця, які не довше тижня. Якщо ж їх декор був виконаний за допомогою термоплівки, термін зберігання зменшується на 1-2 дня, так як вона не дає продукту дихати. Крім того нерідко при неправильно проведеної процедури декорування термоплівкою під нею залишається трохи води, яка з плином часу набуває неприємного затхлий запах.
 • Сирі, звільнені від шкаралупи, яйця можуть зберігати свіжість в холодильнику 1-2 дні.
 • Варені очищені від шкаралупи яйця можна тримати в контейнері в холодильнику до 3х днів.
Цікаве:  Зберігаємо сушені гриби: як, де, скільки?

Термін зберігання яєць в холодильнику: зберігаємо сирі і варені яйця

Курячі яйця

При кімнатній температурі необхідно організувати зберігання так:

 • сирі — 7-10 днів.
 • варені — до 2-х днів.

Означення вище терміни, що описують, скільки даний продукт може зберігати свіжість, будуть справедливі, якщо дотримуватися деякі вимоги. При зберіганні в домашніх умовах необхідно вибрати темне прохолодне місце, вологість в якому не повинна перевищувати 85%. Якщо умови не дотримуються, терміни зменшуються.

Наприклад, в теплу пору року зварені в дорогу яйця будуть свіжими і придатними в харчування не більше 12 годин, так як спекотна температура на вулиці сприяє більш швидкому процесу їх псування. Про те, які умови створити для правильного змісту даного продукту в холодильнику, поговоримо нижче.

Термін зберігання яєць в холодильнику: зберігаємо сирі і варені яйця

гусячі яйця

Рада — скільки можна зберігати сирі яйця в холодильнику:

 • гусячі, качині зберігаються до 2-х тижнів;
 • яйця індички — до 4х тижнів;
 • перепелині — до 3-х місяців.

Термін зберігання яєць в холодильнику: зберігаємо сирі і варені яйця

яйця індички

Як зберігати?

Як було сказано вище, терміни справедливі при коректному зберіганні яєць. Так як правильно зберігати яйця? Розглянемо деякі принципи.

 1. У більшості холодильників осередки для зберігання даного продукту розташовані на дверцятах. Однак не кожен знає, скільки там градусів. У порівнянні із середньою температурою в холодильнику (+ 4 ° С), на дверцятах набагато тепліше (+ 8-10 ° С). А яйця слід зберігати при температурі 2-4 ° С. Тому ідеальне місце для них — нижня полиця холодильної камери.
 2. У контейнер яйця поміщають гострим кінцем вниз.
 3. Найбільш вдалий варіант — контейнер з картону. Він захищає продукт від сторонніх запахів і підтримує вологість.
 4. Перед зберіганням в холодильнику шкаралупу годі було мити, навіть якщо вона брудна. Це зменшує термін зберігання. Навпаки, очистити шкаралупу від забруднень необхідно перед початком варіння або перед тим, як розбити його в блюдо.
 5. Купуючи яйця в магазині, можна орієнтуватися на дату їх упаковки, зазначену на контейнері. Однак перед тим, як відраховувати від неї термін можливого використання, варто зробити знижку в 3-5 днів на різницю в датах упаковки і «виробництва».
 6. Для яєць з власного господарства можна сміливо розрахувати термін придатності.

Термін зберігання яєць в холодильнику: зберігаємо сирі і варені яйця

Як перевірити свіжість?

Покладатися на терміни можна, але варто врахувати таку особливість: якщо час зберігання підійшло до кінця, це не означає, що в ту ж хвилину продукт зіпсувався. І навпаки, якщо до кінця терміну придатності залишилося 2-3 дні, то яйця точно будуть ще свіжими. Тому, коли вони пролежали в холодильнику 2-3 тижні, перед вживанням варто перевірити їх свіжість. У домашніх умовах це можна зробити так.

 1. Потрясіть яйце біля вуха. Якщо ніяких звуків немає, значить, воно свіже. Якщо чутно «хлюпання», то краще не ризикувати і не вживати його в їжу.
 2. Подивіться «крізь» шкаралупу при яскравому сонячному світлі. Якщо не видно темних вкраплень, то продукт свіжий.
 3. Чи не розбивайте яйце відразу в блюдо. Якщо воно зіпсоване, то непридатними для їжі стануть всі продукти, змішані з ним. Його слід розбити в окрему миску і оцінити свіжість по запаху і іншим прикметам, а потім додати в блюдо.
 4. У несвіжого яйця білок стає мутним і набуває райдужний відтінок.
 5. Якщо помістити сирі яйця в банку з солоною водою, свіжі будуть лежати на боці на дні або злегка піднімуться. А ті, що спливли або висять, в їжу вживати небажано.
Цікаве:  Скільки часу можна без побоювання зберігати в морозилці м'ясо різних видів?

Термін зберігання яєць в холодильнику: зберігаємо сирі і варені яйця

Останній варіант перевірки може показати не тільки свіжість продукту, але і те, скільки він зберігався. Це корисно знати, використовуючи яйця для приготування страв. Наприклад, пашот вийдуть тільки зі свіжого дієтичного продукту, який зберігався максимум тижня, як і вдала випічка. При такому підході до вибору продукту результат буде на висоті. Для відділення білка від жовтка також важлива свіжість. Даний процес легко проходить у продукту, що зберігається до 5-7 днів. Про такому терміні зберігання скаже положення яйця на дні банки.

Яйця — це джерело користі і продукт на всі часи. Не дарма в більшості країн страви з них традиційно подають на сніданок — найважливіший прийом їжі за весь день. Зберігайте їх правильно і насолоджуйтеся!

Корисні матеріали

Close