Терміни та правила зберігання прополісу в домашніх умовах

Створення лікарських препаратів оптимальних умов утримання — одне з базових правил їх застосування. На жаль, багато прихильників гомеопатичного лікування навіть не підозрюють, як зберігати прополіс і який у нього взагалі термін придатності. За традицією засіб просто ставлять в холодильник, навіть не чиста інструкції на етикетці, і викидають, коли текстура продукту починає змінюватися. Фахівці стверджують, що бджолиний клей здатний зберегти свої властивості протягом як мінімум п'яти років, якщо забезпечити йому відповідне середовище в домашніх умовах.

Терміни та правила зберігання прополісу в домашніх умовах

Середні показники термінів зберігання прополісу в залежності від форми продукту

При регулярному застосуванні препаратів на основі прополісу необхідно вивчити, який термін придатності для якого вироби вважається оптимальним. Ігнорування показників в кращому випадку призведе до відсутності позитивного ефекту, в гіршому — може спровокувати алергію або отруєння.

 • Водна настоянка, приготована в домашніх умовах з сухого продукту, не повинна зберігатися більше 10 днів. При цьому не варто ставити її в холодильник, склад краще збереже свої властивості при кімнатній температурі.
 • Спиртова настоянка буде радувати своїми якостями протягом 3-5 років. Але для цього її потрібно поставити в темне і сухе місце, ємність повинна бути герметичною і абсолютно чистою.
 • Сухий прополіс при дотриманні рекомендацій пролежить дуже довго, але фахівці не рекомендують застосовувати засіб, яким виповнилося 6-7 років. Перевірити якість продукту дуже просто, потрібно спробувати його розламати. Крихкий, що розвалюється на крихти препарат використовувати не варто.

Терміни та правила зберігання прополісу в домашніх умовах

При використанні прополісу з терапевтичної або профілактичною метою найкраще самостійно готувати всі лікарські засоби, набуваючи суху речовину. При цьому варто поцікавитися у продавця, скільки можна зберігати заготовку. Якщо буде названий незвично короткий або навпаки значний термін, від покупки краще відмовитися. Швидше за все, до складу клею входять додаткові компоненти, яких там бути не повинно.

Правила зберігання продукту в домашніх умовах

Терміни та правила зберігання прополісу в домашніх умовах

Дотримання таких рекомендацій дозволить зберегти приємний смак і корисні властивості продукту:

 1. Місце складування прополісу має бути сухим, теплим і чистим. Температура повітря не повинна перевищувати 25 ° С.
 2. Поруч з прополісом заборонено розміщувати продукти з різким специфічним запахом. При такому сусідстві клей не тільки вбере непотрібні аромати і летючі речовини, що скорочують термін його придатності, а й приверне увагу комах, гризунів, патогенних мікроорганізмів.
 3. Бруски та шматки клею потрібно обернути пергаментом або поліетиленом, після чого викласти в чисту і суху скляну тару (згодиться і дерев'яний ящик). Краще, якщо скло буде темним, а кришка притертою.
Цікаве:  Методики зберігання груш літніх і зимових сортів

Терміни та правила зберігання прополісу в домашніх умовах

Порада: Категорично заборонено зберігати прополіс в холодильнику. Низькі температури призводять до зміни щільності та складу продукту, який стрімко втрачає свої корисні властивості.

 1. У домашніх умовах оптимальним місцем зберігання клею стане комора. У кухні занадто часто трапляються перепади вологості і температури, що не піде прополісу на користь.

Якщо правила утримання кошти з якихось причин були порушені і прополіс втратив первісний вигляд, але його термін зберігання ще не вийшов, не варто позбавлятися від речовини. Не обов'язково застосовувати його всередину, можна обійтися лікарськими примочками, компресами і ваннами.

Особливості зберігання спиртової настоянки прополісу

Дана форма лікарського засобу на сьогоднішній день є найпоширенішою, завдяки універсальності впливу і підвищеної ефективності. Вона здатна допомогти при зовнішніх ранах і внутрішніх захворюваннях, запобігти розвитку патології.

Терміни та правила зберігання прополісу в домашніх умовах

Присутність спирту в складі гарантує збереження терапевтичних властивостей препарату на тривалий час, але і в цьому випадку доведеться пам'ятати про низку важливих правил:

 1. Скло ємності для зберігання настойки має бути темним, особливо якщо продукт коштує на полиці, на яку регулярно потрапляє сонячне або штучне світло.
 2. Температура середовища повинна триматися в межах 10-15ºС.
 3. Підвищена вологість, ознаки вогкості і цвілі неприпустимі.
 4. Не варто думати, що спирту з часом вивітрюється і фортеця складу знижується. Продукт потрібно застосовувати строго по інструкції, що не експериментуючи з дозуванням.

Навіть якщо здається, що прополіс не відтворює різкого запаху, не потрібно сподіватися на його збереження від різних паразитів. Незалежно від форми продукту, його потрібно регулярно перевіряти на відсутність слідів дії гризунів і комах. При необхідності місце зберігання доведеться регулярно прибирати і провітрювати.

Корисні матеріали

Close