Універсальні рекомендації і нюанси по користуванню посудомийній машиною

Тільки якщо знати, як користуватися посудомийній машиною, можна розраховувати на те, що даний агрегат помітно спростить життя. Нехтування базовими умовами експлуатації пристосування призведе до того, що навіть після його застосування на посуді залишатимуться жирні розлучення і сліди їжі.

Універсальні рекомендації і нюанси по користуванню посудомийній машиною

Господарям, які навіть не спромоглися прочитати інструкцію до побутової техніки, не варто дивуватися, що вона швидко зламалася. Мало встановити прилад, завантажити його і включити. Тривалий термін життя апарату можливий при якісному і регулярного догляду за всіма його елементами, дотриманні умов завантаження, витримці температурного режиму, застосуванні якісних миючих засобів.

Крім цього, використання посудомийки на увазі дотримання наступних правил:

 1. Перший запуск агрегату повинен бути неодруженим. Посуд при цьому не завантажується. Потрібно тільки встановити всі контейнери і підставки, засипати миючі та допоміжні засоби, запустити стандартний режим.
 2. Не можна завантажувати дрібні предмети. Вони нерідко випадають з лотка, потрапляючи на обертові частини пристосування і приводячи до його поломки.
 3. Не можна використовувати саморобні склади для повсякденної роботи. Вони можуть негативно вплинути на якість очищення посуду і стан апарата. Традиційні засоби для миття посуду тут теж не підійдуть.
 4. Потрібно регулярно чистити прилад. З цією метою в домашніх умовах застосовують не тільки спеціалізовані склади, а й народні методи.
 5. Не можна завантажувати вироби з фаянсу, стали, схильною до появи іржі, не стійкою до високих температур пластмаси, скла (без відповідної позначки). Не варто завантажувати розписані і не покриття глазур'ю предмети, саморобні речі з декоративними деталями.

Універсальні рекомендації і нюанси по користуванню посудомийній машиною

Дотримання даних умов і якісний догляд — це тільки базові правила роботи з посудомийкою. Після того, як перший запуск успішно завершився, можна приступати до використання апарату по призначенню.

Підготовка посуду до чищення в посудомойке

Робота агрегату починається з завантаження контейнерів посудом і заправки літаків миючими та допоміжними засобами. З профільними препаратами все досить просто. Головне, не забувати перевіряти наповненість відповідних відсіків і не економити на складах. Всупереч поширеній думці, власники посудомийних машин не переплачують за дані компоненти в десятки разів. Їх доводиться купувати досить рідко, що в кінцевому підсумку значно знижує вартість одного прогону.

Універсальні рекомендації і нюанси по користуванню посудомийній машиною

Займаючись підготовкою посуду, необхідно враховувати такі моменти:

 1. Якщо планується обробка виробів з жирним нальотом або нагаром, варто скористатися функцією попереднього замочування. Якщо вона відсутня, то доведеться додавати спеціальні подушечки, що усувають нагар.
 2. Проведення попереднього очищення предметів від значних забруднень має відразу кілька плюсів. Знижується навантаження на пристосування, тому економиться електроенергія. Шматочки їжі і краплі жиру йдуть, що запобігає закупорці вивідних шлангів.
Цікаве:  Як визначити максимальну вагу білизни для завантаження пральної машини?

Безпосередньо перед розміщенням виробів по лотках їх потрібно пару секунд потримати під струменем дуже гарячої води. Ця нескладна маніпуляція помітно продовжить термін експлуатації приладу.

Універсальні рекомендації і нюанси по користуванню посудомийній машиною

Особливості завантаження посудомийних машин

До кожного пристосуванню додається інструкція, згідно з якою і повинна проводитися завантаження літаків. Якщо рекомендації загублені, то потрібно керуватися наступними побажаннями:

 1. Найжирніші вироби або предмети побуту великих розмірів поміщають в нижню корзину. По можливості їх потрібно закріпити спеціальними утримувачами. Ці пристосування дозволяють збільшити місткість лотка і знизити ризик псування речей.
 2. Стійки для рівномірного розподілу предметів використовуються лише при малій або середнього ступеня завантаження. При великій кількості речей краще спорудити рівну площадку. Головне, не складати потім вироби один на одного, брудна вода з одних речей буде просто стікати на інші.
 3. Дрібні предмети маємо у верхній частині кошика, налагоджувати її висоту, якщо є така функція.

Порада: Келихи, чашки, глибокі миски потрібно мати у своєму розпорядженні дном вгору, тоді вода з них буде стікати рівномірно. Прилади для цієї ж мети потрібно розміщувати вниз ручками.

У деяких сучасних моделях побутової техніки присутня можливість установки додаткових лотків із спеціальних матеріалів. Вони призначені для акуратної і безпечної очищення срібла, мельхіору, інших чутливих до тертя металів.

Встановлення оптимального температурного режиму

Сучасні посудомийки оснащені сенсорними датчиками і здатні самостійно регулювати температуру і силу подачі води відповідно до обраного режиму. Але в деяких випадках цю маніпуляцію краще здійснювати вручну.

 • Температура в межах 30-40ºС. М'яке, але ефективний вплив, призначене для обробки скла та посуду з аналогічних тендітних матеріалів.
 • Температура в межах 50ºС. Оптимальний варіант для посуду з середнім ступенем забруднення, чутливої ​​до підвищених температур. Цей же показник використовується при введенні спеціальних ензимів, які найбільш ефективні саме при таких умовах.
 • Температура в межах 60-75ºС. Показники для дуже жирної і брудного посуду. Найчастіше застосовується для обробки каструль і сковорідок.

Для посуду з незначними забрудненнями раціональніше всього використовувати режим, що припускає швидку мийку. Всього за півгодини машина встигне промити вироби і обполоснути їх. Економічний підхід абсолютно не підходить для обробки предметів, покритих жиром.

Універсальні рекомендації і нюанси по користуванню посудомийній машиною

Після закінчення миття, незалежно від використаного режиму і температури, не варто поспішати з отриманням чистого посуду. Потрібно почекати не менше 20 хвилин після закінчення циклу і тільки тоді можна відкривати камеру. В іншому випадку високий ризик потрапляння пара на шкіру і отримання опіку. Спочатку прийнято видаляти нижніх відсіків, потім — верхніх. Якщо порушити це послідовність, то на чисті вироби будуть потрапляти краплі води.

Цікаве:  Чи можна встановлювати духову шафу поруч з холодильником?

Не варто відразу ж завантажувати і запускати агрегат за новою, навіть на щадять режимах. Це може привести до перегріву або надмірного напруження окремих елементів. Краще почекати, поки пристосування повністю охолоне і висохне. Після цього машина буде готова до проходження нових циклів.

Корисні матеріали

Close