В яких умовах взимку допустимо зберігання овочів на балконі?

Традиційні зимові овочі — це буряк, морква, цибуля, часник і картоплю. Влаштувавши ящик для зберігання овочів на балконі, ви зможете насолоджуватися свіжими коренеплодами всю зиму. Вони довго лежать, зберігаючи в собі вітаміни і мінерали. Зима — пора непередбачувана, але без морозів вона проходить вкрай рідко. Існують способи, які допоможуть зберегти овочі на лоджії, навіть якщо за вікном лютий холод.

Якщо ви живете з незаскленого балконом, можете відразу відмовитися від спроб облаштувати його для зберігання овочів. При зниженні температури хоча б до -1 ° C картопля приходить в непридатність — він набуває солодкуватий присмак і стає м'яким на дотик. Якщо ви подбали про теплоту будинку і ваш балкон засклений, можете планувати облаштування спеціального ящика для зберігання коренеплодів.

Не можна точно обчислити різницю температури зовні і всередині лоджії, так як коефіцієнт залежить від безлічі факторів:

 • якість вікон (найкращою теплоізоляцією можуть похвалитися пластикові вікна);
 • товщина склопакета;
 • площа склопакета;
 • розмір лоджії;
 • температура всередині квартири і т. д.

В яких умовах взимку допустимо зберігання овочів на балконі?

Умови зберігання овочів і деяких фруктів

Щоб вирішити, чи можна зберігати овочі і навіть деякі фрукти взимку на балконі, поставте там градусник і стежте за температурою. Порівняйте результати з таблицею нижче.

Назва продукту Температура зберігання
Картопля Від +2 до +3 ° C
Морква, буряк, ріпа Від 0 до +2 ° C
часник Від -1 до +3 ° C
Цибуля Від 0 до +1 ° C
капуста Від -1 до +2 ° C
груші Від -1 до +5 ° C
яблука Від +1 до +2 ° C

Якщо позначка термометра часто опускається нижче 0 ° C, варто подумати про пристрій спеціального ящика для зберігання продуктів взимку. Його можна зробити самостійно, обійшовшись без великих витрат. Досить прикласти трохи фізичних і розумових зусиль.

Для зберігання овочів можна використовувати:

 • термошкаф;
 • гнучкий льох;
 • пластиковий ящик;
 • дерев'яний ящик з прошарком з тирси;
 • саморобний ящик з обігрівом;
 • старий холодильник.

В яких умовах взимку допустимо зберігання овочів на балконі?

термошкаф

Це варіант покупного пристосування для збереження врожаю взимку. Його вартість досить значна, але ціна його виправдана, так як він позбавляє господаря квартири від зайвого клопоту і ризику залишитися без зимових запасів. Шафи бувають будь-якого розміру (індивідуально для кожної лоджії). Вони працюють від мережі, тому варто подбати про електричній проводці на балконі.

Цікаве:  Кілька порад про те, як правильно зберігати червону ікру в домашніх умовах

Термошкаф не тільки самостійно регулює температуру, він оснащений системою вентиляції. Вам не потрібно буде постійно провітрювати мішки з коренеплодами. Ризик того, що продукти зіпсуються, значно знижується. Температура в контейнері зазвичай коливається від +2 до +7 ° C, що перешкоджає гниттю плодів.

В яких умовах взимку допустимо зберігання овочів на балконі?

гнучкий льох

«Балконний льох» — бюджетна версія термошафи. Зовні він схожий на великий рюкзак, в складеному вигляді легкий і компактний. Він зроблений з тришарової влагозащитной тканини і синтепону, оснащений датчиком терморегуляції і теж працює від електричної мережі. Його достоїнства:

 • влітку можна скласти і заховати на полицю, щоб він не захаращувати половину лоджії;
 • він «тягне» не більш електрики, ніж звичайна лампочка.

В яких умовах взимку допустимо зберігання овочів на балконі?

пластиковий ящик

Зберігання овочів в пластикових ящиках — метод для тих, кому ліньки займатися пристроєм більш серйозної конструкції. Однак якщо клімат у вашому регіоні не дуже суворий, можете використовувати такі контейнери. Їх потрібно встановити не на підлогу, а на стелажі, щоб вони були в 15 см від підлоги і стін. Овочі повинні провітрюватися. Укладені мішки з картоплею або іншими овочами потрібно пересипати тирсою. Якщо температура на балконі опускається нижче 0 ° C, утеплите ящики ковдрами, старими куртками або пінопластом.

В яких умовах взимку допустимо зберігання овочів на балконі?

Дерев'яний ящик з прошарком з тирси

Для виготовлення такого контейнера не потрібно особливих умінь. Все, що вам знадобиться, — це два ящика різного розміру і мішок тирси. Один ящик повинен бути більше, другий трохи менше. На дно великого дерев'яного контейнера укладається лист щільного картону або тканини і засипається шар деревної стружки в 10 см. Зверху на тирсу встановлюється менший за розміром ящик і отвори між бічними стінками щільною засипаються тирсою (відстань між стінками обох ящиків повинен бути не менше 10 см).

Порада

Картоплю можна зберігати в одному відділі з буряком: вона відмінно вбирає зайву вологу.

Овочі повинні бути обов'язково накриті кришкою під час зберігання. Якщо лоджія не утеплені і на ній часто мінусова температура, ящик стоїть накривати утеплюють. Однак фахівці стверджують, що таке обладнання здатне зберегти урожай взимку навіть при температурі -15 ° C.

В яких умовах взимку допустимо зберігання овочів на балконі?

Саморобний ящик з обігрівом

Такий винахід необхідно людям з неутепленої лоджією, на якій часто лютують морози. Його виготовлення вимагає певних зусиль і кмітливості. Обігрів можна облаштувати двома способами: феном з маленькою потужністю або лампами 40 Вт. Фен буде включатися автоматично, обігріваючи вміст ящика і одночасно вентилюючи повітря.

Цікаве:  Як правильно зберігати хамон і прошутто в домашніх умовах?

З дерев'яних брусів потрібно виготовити каркас необхідного обсягу. На стінки прикріпіть листи фанери і не забудьте про отвір для труби, через яку буде йти тепле повітря від фена. Зсередини обшийте стінки утеплює фольгированним матеріалом. У вирізаний отвір вставте трубу і зробіть в ній дірочки, щоб повітря в ящику поширювався рівномірно.

Другий варіант — прикріпити всередині ящика бляшану трубу і всередину неї помістити лампу розжарювання. Тепла однієї лампочки вистачить для підтримки необхідної температури всередині контейнера навіть в мороз.

В яких умовах взимку допустимо зберігання овочів на балконі?

Старий холодильник

Якщо вам ліньки робити саморобні шафи, а на покупку «льохів» немає коштів, можна використовувати старий радянський холодильник (якщо дозволяє розмір лоджії і самого холодильника). Помістіть його на підлозі дверцятами вгору, перетворивши в «скриню». Він зможе вберегти врожай від заморозків. Однак не забувайте періодично провітрювати картоплю або цибулю, бо всередині холодильника буде збиратися конденсат.

Знаючи умови зберігання овочів на балконі і всі можливі способи укрити їх від морозу, можна зберегти урожай до весни. Найбільш зручними вважаються гнучкий льох і термошкаф. Але якщо у вас немає можливості придбати таке пристосування, можете спорудити саморобний дерев'яна шафа, який принесе вам багато користі і допоможе здорово заощадити.

https://youtube.com/watch?v=8eKsxAW0BP

Корисні матеріали

Close