Вибираємо клас віджиму в пральній машині. Який краще і чому?

В процесі вибору пральної машини необізнана людина стикається з низкою запитань, пов'язаних з технічними характеристиками пристосування, що впливають на його функціональність. На один з них — какой лучше клас віджиму в пральних машинах — можна відповісти тільки самостійно, оцінивши свої можливості і вимоги до кінцевого результату. З одного боку, все просто — чим вище клас, тим суші на виході білизна і менше проблем з прасуванням. Але при цьому не можна забувати і про інших, не менш важливих, факторах.

Встановити клас віджиму можна самостійно, якщо з якихось причин не вдається виявити відповідну характеристику на агрегаті. Цей же підхід можна використовувати при бажанні перевірити заявлені дані. Потрібно зважити білизна зразу після віджимання, дочекатися його висихання і зважити ще раз. Отримавши основні цифри, віднімаємо вагу сухої білизни з показників вологого, отриманий результат ділимо на вагу сухої білизни і множимо на 100%.

Вибираємо клас віджиму в пральній машині.  Який краще і чому?

Класи віджиму в пральних машинах і їх характеристика

Виробниками активно використовуються в повному обсязі класи віджимання. Незважаючи на те, що в цілому їх сім, в сучасних машинах застосовують тільки чотири.

A — найвища якість віджиму, яке гарантуватиме, що після вилучення речей з машинки в них залишиться не більше 45% вологи.

B — рівень вологості становить від 45 до 54%.

C — показник відповідає 54-63% вологості.

D — в речах залишається від 63 до 72% вологи.

E — дані коливаються в діапазоні від 72 до 81%.

F — вологість білизни доходить до 81-90%.

G — речі практично мокрі, вода зберігається в них більш, ніж на 90%.

На даний показник в характеристиках пральних машин впливає швидкість обороту барабана, але не варто грунтуватися тільки на цих даних. Наприклад, 1200 оборотів в хвилину може представляти, як А, так і В клас. Невисока швидкість нерідко використовується і в малогабаритних машинах, з невеликим показником місткості.

Вибираємо клас віджиму в пральній машині.  Який краще і чому?

Який клас вибрати — особливості різних показників

Замислюючись, який апарат для прання білизни придбати, не варто відразу ж кидатися на найдорожчий екземпляр з найвищими характеристиками, навіть якщо фінансове становище це дозволяє.

Спочатку потрібно врахувати наступні моменти.

  • На практиці досить складно розрізнити суміжні класи віджимання. Різниця буде очевидна тільки при стрибку в 400-500 одиниць.
  • Чим вище швидкість обертання барабана, тим сильніше білизна притискається до стінок пральної машини. Це добре для сушіння, але негативно позначається на текстурі дорогих тканин. Додатковий мінус такого підходу — сильна зжужмленість речей. Тканина вийде практично сухий, але її буде дуже складно погладити.
  • Показник від 1200 оборотів в хвилину і вище краще застосовувати при повному завантаженні машини з великою місткістю бака. В інших випадках можна обійтися показником до 1000 одиниць.
  • Якщо за точку відправлення взяти клас апарату, то варто звернути увагу на представників С-групи. Вони дозволяють отримати рівень вологості, що позитивно впливає на стан навколишнього середовища, що теж зовсім непогано.
  • Для віджимання постільної білизни, виробів з бавовни і повсякденних речей досить 800 оборотів. Делікатним матеріалами буде досить 400 оборотів, інакше виріб може порватися, покритися затяжками.
  • Максимальний клас віджиму виправданий при пранні щільних речей. Це може бути джинсова тканина, мішковина, рушники.
  • Плануючи покупку, не можна відкидати і такий момент, як енергоспоживання приладу. Часті прання помітно позначаться на рахунку за комунальні послуги. Та й двигуни таких машин при високому навантаженні будуть стрімко зношуватися.
Цікаве:  Чи треба очищати фільтри пральних машин і як часто це треба робити

Численні дослідження з даного питання показали, що найбільш економічно вигідним, зручним і оптимальним у функціональному плані є В-клас. Це не найдорожчі, але надійні машини, здатні прослужити багато років, не надаючи негативного впливу на стан випрану білизни.

Порада

При виборі оптимального екземпляра серед усього розмаїття пральних машин, варто звернути увагу на моделі з функцією віджимання без прасування. У них барабан обертається за певною системою, періодично змінюючи швидкість роботи. В результаті білизна не тільки краще віджимається, а й практично не мнеться. Його можна просто повісити сушитися без подальшого застосування праски.

Варто врахувати, що високий клас віджиму нерідко є просто маркетинговим ходом виробника і навіть цілеспрямованої обманкою. Менш просунуті прилади діють краще, але за них не доводиться викладати цілий статок. Показник якості віджиму, безумовно потрібно враховувати, вибираючи відповідну серед пральних машин, але їм не варто керуватися, як основною характеристикою.

https://youtube.com/watch?v=fAA6VEqiAG

Корисні матеріали

Close