Вибираємо парогенератор для будинку — як це правильно зробити?

Прогрес не стоїть на місці, і ось на зміну такому «чуду техніки», як праска, приходять більш досконалі пристосування — парогенератори. Сучасні господині все частіше замислюються над переходом до використання даних апаратів, і перед ними постає закономірне питання — як вибрати парогенератор. Перш за все, необхідно визначитися, з якою метою буде використовуватися прилад.

Вибираємо парогенератор для будинку - як це правильно зробити?

Якщо він призначений для будинку, то до уваги беруться одні характеристики, якщо ж для регулярного і ґрунтовного професійного застосування — вже інші. У будь-якому випадку, вибір, зроблений на користь парогенератора, дозволить помітно заощадити сили і час, що витрачаються на прасування речей і догляд за деякими побутовими предметами.

Побутовий парогенератор: призначення, функції, види

Незважаючи на те, що побутової парогенератор схожий на звичайнісінький праска, він відрізняється конструкцією, механізмом роботи і набором виконуваних функцій. Перед тим, як вибрати праску з парогенератором або отпариватель для одягу, варто розглянути і цю універсальну модель.

Вибираємо парогенератор для будинку - як це правильно зробити?

Її незаперечною перевагою є той факт, що вона може виконувати безліч корисних для будинку функцій:

 1. Бездоганно відпрасовувати тканини будь-якого типу і одночасно з цим видаляє плями з їх поверхні.
 2. Дозволяє усунути більшість типів забруднень з оббивки меблів, килимових покриттів (в тому числі плями вина, кави, соку, крові).
 3. Чистить навіть кахель і сантехніку.

Порада: Замислюючись про придбання побутового парогенератора для будинку, варто віддати перевагу моделям з окремим бойлером. Їм хоч і потрібен певний час на підготовку, зате якість роботи знаходиться на висоті за рахунок максимально високої температури пара.

Вибираємо парогенератор для будинку - як це правильно зробити?

При цьому процес обробки виробів дуже простий і займає мінімум часу. У процесі маніпуляції відбувалася регулярна подача сухого пара, який чистить, дезінфікує і розгладжує, не завдаючи шкоди поверхні.

Сучасний праска з парогенератором

Це можуть бути цілі парові станції і прасувальні системи, які складаються з праски і бойлера. Їх можна використовувати і вдома, але все ж найбільше вони підходять професійним швеям і Працівник пральні, вимушеним постійно мати справу з великим об'ємом тканини. Пристосування здатне виконувати такі функції:

 • Розгладжує будь-які тканини (від натільної білизни до верхнього одягу) в два рази швидше, ніж традиційні апарати.
 • Видаляє забруднення з поверхні оббивки меблів і інших текстильних виробів. Усуває не тільки плями, але і ворсинки, нитки, бореться з неприємним запахом.
 • Моделі оснащені функцією подачі пари в вертикальному положенні, що дозволяє навіть не використовувати прасувальну дошку.
 • Найчастіше в комплекті з конструкцією йдуть численні насадки і щітки, які можна використовувати при прибиранні будинку.
Цікаве:  Як самостійно дістати сторонній предмет з барабана пральної машини?

Вибираємо парогенератор для будинку - як це правильно зробити?

Щоб вибрати праску з парогенератором, необхідно керуватися не тільки набором наявних у нього функцій, додаткових опцій, а й враховувати технічні характеристики. Варто врахувати, що в силу специфіки роботи механізму після наповнення ємності водою і підключення приладу необхідно почекати близько 5-10 хвилин. Це необхідно для створення тиску в бойлері, що забезпечує безперебійну подачу пара.

Особливості відпарювачів для одягу

Ще один різновид парогенератора, яка може помітно полегшити домашні клопоти. Пристрій подає могутній струмінь пара, під дією якої розгладжуються будь-які нерівності і заломи на тканині. На відміну від звичайної праски, отпариватель не розтягувати волокна тканини, а робить їх більш еластичними і об'ємними. Температура пара не перевищує 99ºС, тому шкода матеріалу не завдається (незалежно від того, натуральний він або синтетичний). Робота ведеться в вертикальному положенні, завдяки чому не доводиться шукати будинку місце ще й для дошки.

Крім усього перерахованого, у даного парогенератора є ще кілька очевидних позитивних якостей:

 1. Приступати до роботи можна практично відразу після включення отпарівателя.
 2. Прилад може працювати протягом тривалого часу без перерви.
 3. Функціональна частина пристрою дуже легка і зручна у використанні.
 4. Одночасно з розгладженням усувається неприємних запах, який нерідко виходить від виробів, які зазнали тривалого зберігання.
 5. Температура впливу достатня для дезінфекції речей, ліквідації пилового кліща і іншої патогенної мікрофлори, чищення оббивки меблів.

Купуючи для будинку модель, не оснащений системою самостійної очищення, можна зіткнутися з проблемою швидкого утворення накипу. Цього можна уникнути, якщо заповнювати бойлер дистильованою водою.

Вибираємо парогенератор для будинку - як це правильно зробити?

Характеристики, на які необхідно звернути увагу

Щоб завжди отримувати бажану ступінь очищення і розгладження речей, при виборі оптимального парогенератора особливу увагу варто приділити наступним параметрам:

 • Потужність. Багато господині намагаються заощадити на даному компоненті, віддаючи перевагу малопотужним агрегатів. Фахівці ж і досвідчені користувачі для будинку рекомендують розглядати моделі з показником не менше 2500 Вт.
 • Особливості подачі пари. Чим вище тиск, під яким подається пар, тим ефективніше буде працювати пристрій. Саме ці пристрої і потрібно розглядати, якщо парогенератор планується використовувати не тільки для догляду за одягом, а й іншими текстильними виробами. Величезним плюсом є присутність функції вертикального відпарювання.
 • Ємність для води. Для будинку ідеально підійде варіант з невеликим резервуаром. Він займає менше місця, при необхідності його завжди можна наповнити. Добре, якщо корпус резервуара буде прозорим, це дозволить безперешкодно стежити за рівнем рідини і відзначати поява слідів накипу.
 • Присутність системи захисту від накипу. Не настільки важливо, ніж представлена ​​дана опція — стрижнем, що збирає накип, або пристроєм, що інформує про те, що бойлер необхідно почистити.
 • Регулятори роботи. Для будинку найкраще придбати пристрій, самостійно регулює якість подачі пари, в залежності від типу тканини. В крайньому випадку можна обійтися апаратом, який потрібно регулювати самостійно. Універсальні прилади без регуляторів хоч і дешевше, доставляють чимало клопоту в процесі експлуатації.
 • Безпека. Досить важлива вимога до електричного пристрою. Добре, якщо парогенератор оснащений функцією автоматичного відключення при перегріві. Підставка під праску повинна бути надійною, не слизькою.
 • Вага. Не варто думати, що маса конструкції не буде грати важливу роль, якщо прасування буде проходити набагато швидше, ніж зазвичай. Прилад потрібно підбирати так, щоб його експлуатація не доставляла дискомфортних відчуттів, інакше процес обробки текстилю перетвориться на муку.
Цікаве:  Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Вибираємо парогенератор для будинку - як це правильно зробити?

Окремо доведеться розглядати матеріал, з якого виготовлена ​​підошва праски. Сучасні моделі найчастіше представлені наступними варіантами:

 • Сталь. Прекрасно ковзає по будь-яких матеріалів, невибагливо у догляді, не мажеться, чиститься без проблем, стійке до механічних впливів. При цьому матеріал важкий і вимагає більше часу для нагріву.
 • Алюміній. Швидко нагрівається і остигає, відрізняється легкістю. При механічній дії може покриватися подряпинами, які потім будуть залишати пошкодження на тканини.
 • Металокераміка. Такі підошви хоч і відрізняються прекрасним ковзанням, швидкістю нагріву і охолодження, стійкістю до появи подряпин, є досить крихкими.
 • Титан. Матеріал, який використовується в дорогих пристроях високого класу. Він стійкий і надійний, але вимагає багато часу для нагріву і охолодження.
 • Комбіновані варіанти. Припускають поєднання двох (і навіть більше металів), що зменшує вираженість їх недоліків і активізує гідності.

Крім всіх перерахованих моментів, при виборі парогенератора для будинку варто звернути увагу на популярність марки, наявність гарантії на продукт, зовнішні дані теж нерідко є показником високої якості системи. Вітається наявність додаткових насадок в таких установках, достатня довжина шлангів та проводів. Перед тим, як купувати виріб, його обов'язково потрібно спробувати в справі, щоб переконатися у зручності експлуатації.

https://youtube.com/watch?v=VghdHSmoPRc

Корисні матеріали

Close