Види і особливості поглиначів запаху в холодильнику

Багато господині вважають, що поглинач запаху для холодильника — це панацея від такої неприємної проблеми, як стійкий неприємний аромат всередині камери. Насправді, це тільки один з етапів усунення явища, а без своєчасного і якісного збирання все одно не вдасться обійтися.

Види і особливості поглиначів запаху в холодильнику

Дія професійних і натуральних засобів грунтується на зв'язуванні найлегших летючих молекул, тому вони впливають тільки на атмосферу в холодильнику, але ніяк не на сам джерело аромату. Навіть дуже сильне професійне засіб не зможе надовго замаскувати проблему, тільки якщо його не оновлювати кожні кілька днів і навіть годин.

Підготовка холодильника до установки поглинача

Навіть якщо причини виникнення неприємного запаху в камері різні (новизна вироби або скислий суп), маніпуляції у всіх випадках будуть однаковими:

 1. Спочатку усуваємо причину запаху, якщо вона очевидна (зіпсовані продукти, потрісканий пластик, нові ще не вимиті лотки).
 2. Далі проводимо інтенсивну чистку всіх поверхонь. Особливу увагу приділяємо задній стінці камери і верхнім ділянкам полиць. Про них господині нерідко забувають, думаючи, що там бруд вже точно зібратися не може.
 3. В процесі чищення рекомендується використовувати харчову соду. Це дуже ефективний засіб від запаху в холодильнику, тому що є активним натуральним збирачем і поглиначем летючих молекул. У деяких випадках даних маніпуляцій виявляється досить для отримання потрібного результату.
 4. Потім обробляємо всі поверхні чистою водою, обов'язково просушують пристрій, перш ніж включати і завантажувати продуктами. Якщо поквапитися, то запах повернеться в холодильник протягом декількох годин.

Види і особливості поглиначів запаху в холодильнику

Після проведення чистки оцінюємо результат. Відсутність запаху є сигналом до того, що пристосування можна застосовувати за призначенням, а для профілактики швидкого повторного виникнення проблеми викладаємо в камеру поглинач. Якщо ж навіть така чистка не дала потрібного результату, здійснюємо ще один підхід, поки не отримаємо бажаного ефекту.

Буває, що і кристально чистий холодильник виділяє неприємні нотки. Зазвичай це вказує на порушення цілісності покриття стінок в камері і допоможе тут тільки заміна пристрою. До здійснення покупки допускається використання спеціалізованих поглиначів.

Види і особливості поглиначів запаху в холодильнику

Вимоги до пристроїв, призначених для холодильника

Замислюючись про придбання або саморобному конструюванні поглинача, потрібно пам'ятати про специфіку пристосування. Близькість харчових продуктів послужила причиною установки таких вимог до корисних виробів:

Види і особливості поглиначів запаху в холодильнику

 • У них не повинно міститися небезпечних або сумнівних речовин. В обов'язковому порядку потрібно прочитати склад готового продукту і уточнити значення незрозумілих інгредієнтів.
 • Особливу увагу звертаємо на оболонку вироби. Навіть безпечні продукти можуть доставити масу неприємностей при попаданні на їжу. При перших же ознаках порушення цілісності упаковки пристосування його потрібно замінити.
 • Синтетичні препарати для усунення запаху в холодильнику застосовувати заборонено. Вони хоч і відрізняються підвищеною ефективністю, негативно впливають на стан і якість продуктів харчування, навіть за умови герметичності упаковки з обох сторін.

Порада: Дія поглинача запаху строго обмежена певними рамками. Купуючи готовий засіб, на цей момент потрібно звернути особливу увагу. Причому рекомендований термін, який зазвичай завищений в маркетингових цілях, варто розділити як мінімум на два.

Переваги та недоліки професійних засобів

Зрозуміло, що готові продукти відрізняються підвищеною ефективністю і зручністю застосування, але на цьому їх позитивні сторони закінчуються. А ось до негативних моментів доводиться віднести сумнівний склад абсорбуючій суміші і досить часті проблеми з герметичністю упаковки.

Цікаве:  Як самостійно заточити ніж для м'ясорубки?

Види і особливості поглиначів запаху в холодильнику

Щоб придбати якісний поглинач запаху для холодильника, необхідно звернути увагу на наступні моменти:

 1. Оптимальним варіантом є препарати, що представляють собою набір пристосувань. Зазвичай їх рекомендується розкладати на всіх полицях. Це гарантує оптимальний рівень ефективності продукту і рівномірний вплив на атмосферу.
 2. Категорично не рекомендується застосовувати склади, які покликані одночасно поглинати неприємні запахи і виділяти приємні аромати. Ці дії виключають один одного, тому одна з функцій в будь-якому випадку буде страждати.
 3. Не варто купуватися на рекламу про уявний зручність продуктів на липучках. Вони в будь-якому випадку не втримаються на вологих стінках, а сама якість подібної продукції дуже сумнівно.

Досвідчені господині використовують професійні поглиначі для швидкої нейтралізації неприємного запаху після інтенсивної чистки, в повсякденному житті намагаючись обходитися саморобними препаратами.

Робимо ефективний поглинач запаху своїми руками

Види і особливості поглиначів запаху в холодильнику

Саморобні поглиначі прості у виробництві, доступні і безпечні. Їх проблема тільки в одному — дія натуральних препаратів занадто короткостроково. Навіть в невеликому просторі холодильника вони не здатні підтримувати свіжість довше доби.

 • Активоване вугілля. Не тільки збирає з повітря молекули, що провокують виникнення стійкого амбре, а й освіжає його, не залишаючи при цьому ніякого власного запаху. Кілька таблеток вугілля потрібно викласти в відкриту ємність з широким горлом, наприклад, піалу і виставити на одну з полиць камери. Кришити продукт вкрай не рекомендується, це знизить його ефективність.
 • Харчова сода. Прекрасний освіжувач повітря і дезінфектор. Досить кількох пучок порошку, розташованих на кришці або маленької підставці, щоб вже через пару годин помітити позитивні зміни. Правда, діє метод тільки в камерах з нормальним рівнем вологості. В іншому випадку склад буде швидко покриватися кіркою і втрачати свої властивості.
 • Оцтовий розчин. Його не потрібно виставляти в камері холодильника. Їм потрібно протирати полиці і стінки камери при появі ознак проблеми. Після подібної обробки споліскування не потрібно.

Застосовувати в просторі холодильника натуральні ароматизатори вкрай не рекомендується. Навіть якщо всі продукти зберігаються в герметичних упаковках, такі сильні препарати, як сушені трави, кавові зерна і сік цитрусів привнесуть в їх запах свої нотки, які не завжди будуть доречні.

Корисні матеріали

Close