Види обігрівачів для квартири, параметри кращих і економічних приладів

Сучасні виробники пропонують чимало моделей обігрівачів в якості додаткового джерела тепла в житловому приміщенні. На тлі цього у багатьох споживачів виникає питання, який з апаратів краще в плані економії електроенергії, безпеки, регулювання температури. Перед тим, як вибрати відповідну модель, виходячи з її ціни, необхідно оцінити чимало факторів.

Види обігрівачів для квартири, параметри кращих і економічних приладів

В першу чергу враховується площа квартири, вже існуюча система її обігріву, особливості обстановки. Нерідко, намагаючись заощадити, господарі набувають річ, яка не відповідає ситуації і потім мучаться з нею, поки не підійдуть до вирішення питання більш відповідально.

Призначення обігрівачів і їх базова класифікація

Перед тим, як визначатися з тим, який придбати обігрівач, необхідно переконатися в тому, що він стане оптимальним рішенням у ситуації з холодом в приміщенні. Сильно продуваються квартири з численними вікнами або щілинами неможливо прогріти навіть за допомогою найпотужнішого пристосування. Тепло буквально буде йти на підвищення температури на вулиці, а не в кімнаті. З цієї причини спочатку потрібно усунути всі можливі джерела холодного повітря, утеплити вікна і двері.

Види обігрівачів для квартири, параметри кращих і економічних приладів

Після цього можна вибрати відповідне пристосування, грунтуючись на їх класифікації за типом роботи:

 1. Конвекційні. Нагрівають повітря навколо себе, який потім перемішується з холодним повітрям в кімнаті, підвищуючи його температуру.
 2. Інфрачервоні. Ці обігрівачі випромінюють довгі хвилі, що викликають підвищення температури не повітря, а стін, підлоги і стелі.
 3. Тепловентилятори. Створюють приємний теплий вітер, який можна направляти в проблемні зони приміщення.

У кожного з напрямків є свої види, що володіють достоїнствами, недоліками і характерними особливостями.

Доступні і максимально прості масляні пристрої

Масляний прилад і його конфігурації активно застосовувалися для обігріву квартири в кінці минулого століття. Пристрій представлений конструкцією, що зовні нагадує батарею. Воно заправлено не водою, а мінеральним маслом, яке краще утримує тепло. Рідина нагрівається за допомогою спеціального елемента, що працює від електрики. Чим більше секцій має масляний обігрівач, тим вище його ефективність.

Види обігрівачів для квартири, параметри кращих і економічних приладів

Підвищення температури в приміщенні відбувається за принципом конвекції. Додатково зазначається хвильове випромінювання, але його рівень мізерно малий. Щоб вибрати відповідний для конкретної кімнати масляний прилад, потрібно враховувати, що на прогрів 10 м² площі буде йти по 1 кВт потужності. При висоті стель більш стандартного показника в 2, 7 м доведеться збільшувати потужність.

Цікаве:  Як правильно встановити пральну машину, щоб вона не стрибала при віджиманні?

До переваг даних обігрівачів варто віднести їх низьку вартість, можливість тривалої безперервної роботи і той факт, що масляний агрегат можна безперешкодно переміщати по простору квартири. При раптовому виключенні електрики обігрівач буде ще якийсь час нагрівати повітря за рахунок гарячого масла.

Види обігрівачів для квартири, параметри кращих і економічних приладів

Серед недоліків пристосування найчастіше господарі згадують такі моменти:

 1. Нагрівається масляний конвектор досить довго, іноді цей процес займає більше години.

Порада: Можна мінімізувати цю проблему, якщо вибрати комбіноване виріб з тепловентилятором. Нагрівання кімнати відбуватиметься набагато швидше, що дозволить розраховувати на стрімке прояв бажаного результату.

 1. Корпус приладу досить важкий і масивний, пристосування для прогріву значних площ займають чимало місця.
 2. Поверхня пристрою може сильно нагрітися, що становить небезпеку для оточуючих людей і предметів меблів.
 3. Це не саме економічний варіант, його середня потужність становить 2 кВт.

Крім цього, масляний прилад стане не найкращим рішенням для квартири з маленькими дітьми і алергікам. Через постійне перемішування повітря в атмосфері завжди будуть підвішені пилинки.

https://youtube.com/watch?v=n_8MwNcfZr

Сучасні електричні обігрівачі

Теж працюють за принципом конвекції. Спочатку через отвори в нижній частині корпусу засмоктується холодне повітря, яке нагрівається і випускається в атмосферу. Ефективність підходу залежить від того, якою площею володіє нагрівальний елемент (тен). Максимальний зігріваючий ефект досягається шляхом збільшення площі тена за рахунок формування ребер на його поверхні.

Види обігрівачів для квартири, параметри кращих і економічних приладів

З огляду на специфіку роботи, дані обігрівачі мають ряд переваг:

 1. При не найвищою ціною відрізняються значним терміном безперебійної служби.
 2. Корпус досить тонкий, тому пристосування не займає багато місця. Його поверхня не нагрівається до позамежних цифр, тому порівняно безпечні пристрої можна встановлювати навіть в дитячій.
 3. Виріб швидко нагрівається, всього за кілька хвилин, і не шумить.
 4. Сучасні моделі оснащені функцій автоматичного включення і виключення. Вони захищені від перегріву.

При цьому можна виділити і пару недоліків. Велику площу таким приладом не прогрітий. На самому початку роботи на прогрів повітря йде багато часу.

Дешеві і максимально економічні тепловентилятори

Дані пристосування, що подають тепле повітря, найкраще підходять для екстреного прогріву кімнат. Щоб вибрати відповідний прилад потрібно зіставити розмір його лопатей з площею приміщення. Чим вони більші, тим солідніше і ефективніше пристрій. Складно знайти варіант економічніше. Мало того, що це найдешевший агрегат, він ще й витрачає не більше 1, 5 кВт потужності на прогрів кімнати площею 25 м². При перегрів пристрій відключається самостійно. Самі прилади відрізняються легкістю і при необхідності можуть переміщатися з кімнати в кімнату.

Цікаве:  Плюси і мінуси пилососа з циклоном фільтром - принципи роботи

Види обігрівачів для квартири, параметри кращих і економічних приладів

Є у тепловентиляторів і кілька недоліків. Обігрівачі працюють занадто шумно, піднімаючи при цьому клуби пилу, і не можуть працювати дуже довго, швидко перегріваючись.

Ефективні, але дорогі інфрачервоні прилади

Для регулярного користування сьогодні все частіше вибирають обігрівачі, оснащені лампою, яка випромінює інфрачервоні хвилі довгого типу. Вони краще за інших пристосувань прогрівають приміщення за рахунок того, що діють на навколишні предмети, в тому числі і на людину. Незалежно від того, який тип лампи встановлений в приладі, його робота відбувається непомітно для оточуючих. Такі вироби зазвичай кріплять до стіни, підлоги або стелі. Головне, щоб ця поверхня не виходила на вулицю, інакше тепло буде частково витрачатися даремно. Для обігріву 10 м² в кімнаті йде 1, 5 кВт потужності, а на балконі — 1 кВт.

Види обігрівачів для квартири, параметри кращих і економічних приладів

Серед достоїнств пристосування відзначають його безшумність, відсутність ефекту розсіювання пилу. Тепло по кімнаті розподіляється рівномірно, а не накопичується на конкретній ділянці. Пристрій працювати починає моментально підвищувати температуру, вимкнений не потребує охолодженні.

Перед тим, як вибрати інфрачервоний обігрівач, необхідно оцінити і його недоліки. До них відносять високу вартість виробів і той факт, що людина від такого впливу зігрівається дуже швидко, що може привести навіть до перегріву.

Моменти, на які потрібно звернути увагу при виборі побутової техніки

Який би тип обігрівачів не привернув увагу, потрібно пам'ятати про наступні важливі моменти, здатних вплинути на кінцеве рішення:

 1. Навіть найбезпечніший і просунутий прилад буде сушити повітря в кімнаті. При цьому навіть дуже дешеві пристрої не спалюють кисень в атмосфері.
 2. Площа впливу — відправною параметр при виборі конвектора.
 3. Для запорошених кімнат найкраще підійдуть інфрачервоні обігрівачі, для дитячої — виріб, який не злякається захисного чохла, при підвищеній вологості потрібно звернути увагу на прилади з захистом від води.
 4. Потужний прилад — не найкраще рішення для маленької кімнати. Хоч він і зігріє повітря, але сам при цьому може швидко вийти з ладу.
 5. Якщо обігрівач сильно пахне при нагріванні, це свідчить про низьку якість використовуваних матеріалів.

Термін служби конвектора помітно триватиме, якщо не використовувати його для сушіння речей, включати в окрему розетку, застосовувати строго по інструкції. Подібні пристрої заборонено розміщувати в безпосередній близькості від вікон і будь-яких предметів меблів для запобігання їх займання.

https://youtube.com/watch?v=AanXqBS4XG

Корисні матеріали

Close