Все про вибір і застосування солі для посудомийних машин

Ніхто не хоче, щоб їх нова дорога посудомийка зламалася, тому щасливі власники цієї техніки серйозно ставляться до вибору миючих засобів. У їх числі сіль для посудомийної машини, про яку вам розкажуть ще при покупці апарату: про те, як вона важлива, як правильно потрібно її використовувати, і про те, що її нічим не можна замінювати. Але, з розумінням киваючи, вже тоді багато хто починає замислюватися про те, а чи так вже необхідна і незамінна ця сіль? Може, можна обійтися як-небудь без неї? Що ж, давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Все про вибір і застосування солі для посудомийних машин

Роль кошти в роботі апарату

Зрозуміти, навіщо посудомойке потрібно даний засіб, можна, заглянувши в чайник, яка не промивали якийсь час. Бачите пластівці накипу? Але ж якщо такі утворюються в очисній системі посудомийної машини, то техніку можна відразу відправляти на списання!

  • Чому накип не утворюється?

Основний водоочисної системою в таких машинах є ионообменник, в якому іони хлору утримують іони металів з води, коли та проходить через систему, і не дають їм осідати. Але після виведення металів з системи іони хлору не можуть відновитися самостійно, тому їх запаси потрібно регулярно поповнювати, що і покликана робити спеціальна сіль для посудомийної машини. Причому чим жорсткіше вода у вашому регіоні, тим уважніше потрібно стежити за наявністю солі в лотку, якщо ви не хочете, щоб техніка вишка з ладу.

  • Чи можна обійтися без неї?

А що якщо вода в вашому регіоні не дуже жорстка? Раптом можна уникнути зайвих витрат на сіль для посудомийної машини? На жаль немає. Навіть у воді помірної і слабкою жорсткості присутні домішки металів, і, хоча утворення накипу буде менш стрімким, ваше попустітельское ставлення до догляду за технікою обов'язково відгукнеться через кілька років. Засіб ніяким чином не зможе нашкодити машині, а профілактика, як не крути, завжди обходиться дешевше ремонту або повної заміни обладнання.

  • А якщо я використовую таблетки 3-в-1?

Так, таблетки 3-в-1 вже містять і миючий засіб, і ополіскувач, і сіль, і в деяких інструкціях можна зустріти інформацію про те, що їх використання виключає необхідність додаткового застосування засобу. Ось тільки класифікація жорсткості в європейських країнах-виробниках машин не збігається з нашою, і часто те, що у нас вважається водою середньої жорсткості, у них буде вважатися дуже жорсткою водою, непридатною до використання. Тому все ж краще засипати сіль для посудомийної машини, навіть якщо ви використовуєте таблетки, просто в меншій кількості.

Порада

Якщо ви живете в регіоні з дуже м'якою водою, то таблеток може бути досить, але майстри часто радять засипати трохи кошти навіть в цьому випадку: так ви зможете підтримати роботу іонообмінника і не дати йому засмітитися.

Як визначити жорсткість води? Якщо до вашої машині не додавалася спеціальна смужка, то можете подивитися показники по вашому регіону в інтернеті або ж влаштувати тест господарським милом: чим сильніше воно піниться і довше змивається, тим м'якше вода. Також можете оцінити, чи потрібна вам додаткова сіль, по результату після миття: якщо посуд матова або на ній залишилися білі розводи, скільки б ви не полоскали, то кошти, очевидно, потрібно додати.

Цікаве:  Як правильно вибрати занурювальний блендер, які насадки краще не брати

Все про вибір і застосування солі для посудомийних машин

Склад солі і чи можна її чимось замінити

Навіщо витрачати гроші на спеціальну сіль, якщо можна засипати звичайну? Той же Finish або Calgonit обійдуться в 100-170 рублів за 1.5-2 кг, а звичайну можна купити за 20-30 рублів за 1 кг. Економія очевидна! Але раз виробники в один голос твердять про те, що сіль для посудомийної машини не можна замінювати нічим, то, напевно, у них зовсім різний склад. А ось і не правда! Натрію хлорид становить близько 99% складу і там, і там, так що замінити звичайною сіллю спеціальні засоби можна, хоча у других все ж є ряд переваг.

  • Сіль для посудомийної машини спресована в дрібні гранули, які повільніше розчиняються і не злипаються. Так, сипати спеціальну сіль можна відразу на 1-2 місяці, а з кухонної доведеться возитися перед кожним запуском, інакше вона перетвориться на великий ком.
  • Якщо проблему частої дозаправки ви хочете вирішити, засипавши в лоток велику кам'яну або морську сіль, то це погана ідея. У них не тільки маса сторонніх домішок, але ще і трапляються крупинки піску і каменів.
  • Також склад спеціальної солі часто містить антибактеріальні добавки, як у Somat або Finish. Тут вже вам доведеться вирішувати, чи варто цей бонус співвідношення ціни і якості.

У плані заміни сіль «Екстра» — найбезпечніший варіант. У складі мінімум домішок, у неї висока ступінь очищення, і з накипом вона безумовно впорається не гірше тих же Finish або Calgonit.

Порада

Звичайну сіль не радять використовувати до закінчення гарантійного терміну, так як поломка машини перестане бути гарантійним випадком, але визначити, сипали ви звичайну або спеціальну сіль, практично неможливо, так що чекати зовсім не обов'язково.

Все про вибір і застосування солі для посудомийних машин

Куди сипати сіль в посудомийній машині?

Тут заплутатися складно: сіль потрібно сипати в спеціальний лоток, розташований в нижній частині машини. Туди ж сиплять НЕ гранульованих, а спеціальні солі в таблетках. Тільки важливо не плутати їх з таблетками 3-в-1! Вони кладуться в спеціальний відсік з внутрішньої сторони дверцят. А якщо ви вирішили замінити брендову сіль звичайної, то куди сипати її? Все в той же самий лоток внизу. Радимо скористатися воронкою, щоб нічого не розсипалося.

Скільки солі необхідно сипати?

Думаєте, скільки потрібно сипати? Для середньостатистичних показників грам 750 буде досить, але це у великій мірі залежить від жорсткості води. Жорстка буде витрачати набагато більше кошти, і засипати можна відразу повний лоток, що зазвичай дорівнюватиме приблизно 1 кг. Скільки солі сипати, якщо вода м'яка? Близько 500 грам буде достатньо, правда, на скільки вистачить цієї кількості, залежить ще й від частоти використання пристрою: в середньому це близько 2 місяців.

Цікаве:  6 ефективних способів чищення підошви праски в домашніх умовах

Якщо ж ви вирішили замінити спеціальну сіль звичайної, то краще засипати грам по 20 безпосередньо перед запуском: так ймовірність злипання і грудкування буде менше.

Все про вибір і застосування солі для посудомийних машин

Яку сіль для посудомийки краще вибрати?

За великим рахунком не важливо, яка саме фірма виробляє сіль, так як склади різних марок дуже схожі. Може, ви взагалі використовуєте звичайну кухонну: засіб повинен підходити вам і вашій машинці, а з'ясувати це можна буде тільки дослідному шляхом. Але збереження техніки залежить більше від вас самих, ніж від вибору кошти, адже найважливіше — не забувати засипати регенеруючу сіль і постійно перевіряти, чи не порожній чи лоток. І пам'ятайте: запобігти поломку набагато простіше, ніж її потім усунути!

https://youtube.com/watch?v=BN5BZtJWSI

Корисні матеріали

Close