З чого роблять меблі?

Матеріали, з яких виготовляється меблі, досить різноманітні. Довгий час вироби вироблялися виключно з натурального дерева. Чим деревина міцніше, тим складніше її обробляти, однак це сповна компенсується довговічністю і безпекою дерев'яних виробів.

З чого роблять меблі?

Шар натуральної деревини, що отримується струганням деревини.

Зараз виробники все частіше використовують в створенні меблів штучні матеріали, оскільки зазвичай вони перевершують натуральні за своїми якостями експлуатації. Пластик, метал, скло та інші використовуються, в основному, при виготовленні офісних стільців і шаф, а натуральні — в виробництві предметів меблів для житлових приміщень. У кожного матеріалу є свої плюси і мінуси.

З чого роблять меблі?

Папір, вимочений в смолі з формальдегіду та меламіну.

ДСП

Найбільш поширений і дешевий матеріал. Залишкам від деревообробної промисловості вже давно знайшли застосування. Тирса і сміття перемішують з прессовкой або клеєм, а потім фарбують особливими емалями, обклеюють меламіном або ламінованою плівкою. Саме з цього матеріалу найчастіше проводиться дешева корпусні і офісні меблі.

ДСП можна умовно розділити на 2 види. У складі другого (Е2) міститься велика кількість формальдегідних смол, що може негативно позначитися на здоров'ї людини. Даний тип меблів заборонено використовувати в дитячих кімнатах. Найкраще зовсім утриматися від використання Е2 в житлових приміщеннях. Е1 вважається екологічно чистим видом матеріалу, так як частка епоксидних смол в ньому набагато менше, ніж в попередньому. Подібну меблі цілком допустимо використовувати в квартирі.

Переваги ДСП:

 • міцність, ударостійкість і жорсткість;
 • великий асортимент;
 • низька ціна;
 • здатність міцно тримати шурупи і цвяхи;
 • відсутність нерівностей, тріщин і порожнистих просторів всередині;
 • легкість в обробці;
 • підвищена вологостійкість.

Недоліки ДСП:

 • токсичність;
 • зайве простий дизайн і неможливість опрацювання дрібних деталей.

З чого роблять меблі?

Товщина щита варіюється в межах 2-4 см.

ЛДСП

Те ж саме, що і ДСП, тільки в більш відшліфованому вигляді. Від стандартного варіанту відрізняється наявністю спеціального покриття. Плити з ЛДСП мають більшу водостійкість і надійністю, також вони практично не токсичні.

З чого роблять меблі?

Однак дозволити собі меблі з ротанга можуть лише заможні люди.

МДФ

Міцний плитковий матеріал, який створюється з висушених деревних волокон, оброблених штучними сполучними речовинами. Ці субстанції з'єднують в формі килима і піддають шліфуванню і пресування, потім покривають папером з меламіну під деревне відтінок або виконують шпонирование. Проводять МДФ в Росії всього кілька років, раніше даний матеріал привозиться з інших країн. Він відрізняється екологічністю і не виділяє токсичних випарів. За вартістю МДФ значно перевершує ДСП, зате практично не має мінусів.

Цікаве:  Дзеркальна стеля в інтер'єрі

З чого роблять меблі?

Насправді, не так уже й важливо, з якого матеріалу буде виготовлена ​​ваша меблі — натурального або штучного.

ДВП

Найчастіше з ДВП виробляються складові елементи меблів, наприклад, зворотні стінки шаф, висувні ящики в тумбочках і диванах.

Деревоволокнисті плити — матеріал, який виготовляється методом пресування безлічі деревних волокон, яким згодом надається вигляд килима. В якості сировини застосовуються тріски, сміття, що накопичився в процесі деревообробки, дров'яна деревина. Найбільшим недоліком ДВП є, мабуть, вузька область застосування.

З чого роблять меблі?

В якості сировини застосовуються тріски, сміття, що накопичився в процесі деревообробки, дров'яна деревина.

шпон

Шар натуральної деревини, що отримується струганням деревини. Товщина пластини не перевищує 1 мм. Застосовується для обробки виробів з інших матеріалів і додання їм належного вигляду. При шпона деревина ретельно відбирається по відтінку і фактурою.

З чого роблять меблі?

Креативні дизайнери часом створюють шафи і стільці з, здавалося б, зовсім невідповідних для цього речей.

Шпонування виконується в такий спосіб: пластини з красивою структурою потрібно нарізати тонким шаром, а потім наклеїти на стандартну основу.

З чого роблять меблі?

Найкраще вироби з ротанга виглядають на дачах і в заміських будинках, хоча все частіше такі меблі зустрічається і в квартирах.

ПВХ

Все частіше виробники використовують у виготовленні меблів полівінілхлорид або, простіше кажучи, пластик. Матеріал цей має масу плюсів: його легко мити, він спокійно переносить перепади температур і вологу, а головне, коштує недорого. До того ж, меблі з ПВХ відрізняється завидною довговічністю. Однак у даного матеріалу є і суттєві мінуси: він легко спалахує, а також може зламатися від удару середньої сили. Ось чому меблі з ПВХ доречніше буде розмістити в офісі, ніж в квартирі.

З чого роблять меблі?

Один з найдорожчих і екологічно чистих натуральних матеріалів.

З чого роблять меблі?

Всім відомо, меблі виготовляються з деревини, або з її обробки.

ламінат

Тонка плівка, яка застосовується для покриття деяких виробів. Ламіновані плити володіють наступними перевагами:

 • хороша жорсткість і щільність;
 • стійкість до пошкоджень;
 • висока вологостійкість;
 • здатність витримувати тривалі навантаження.

З чого роблять меблі?

З масиву виробляються меблі елітного класу.

меламін

Папір, вимочений в смолі з формальдегіду та меламіну. Застосовується в якості декоративного покриття для облицювальних плит. Меламіну властиві надійність, міцність і відмінна зносостійкість. Саме тому їм часто обробляють поверхні, яким протипоказані серйозні навантаження.

З чого роблять меблі?

Матеріал цей має масу плюсів: його легко мити, він спокійно переносить перепади температур і вологу, а головне, коштує недорого.

Цікаве:  Меблевий газовий ліфт

З чого роблять меблі?

Ламінат має стійкість до подряпин і до впливу хімічних реактивів.

масив

Один з найдорожчих і екологічно чистих натуральних матеріалів. Являє собою товсті щити, сформовані з цілісних брусків дерева, відполіровані і покриті лаком. Товщина щита варіюється в межах 2-4 см. Найчастіше використовуються хвойні породи деревини, вишня, дуб, клен і т.п.

З чого роблять меблі?

Ламінат має стійкість до подряпин і до впливу хімічних реактивів.

З масиву виробляються меблі елітного класу. Зазвичай вона потребує належного догляду, оскільки натуральному дереву властива висока чутливість до перепадів температур.

З чого роблять меблі?

Меламіну властиві надійність, міцність і відмінна зносостійкість.

ротанг

Ротангу називається тропічна ліана. Даний спосіб виготовлення меблів прийшов до Європи з азіатських країн. Найкраще вироби з ротанга виглядають на дачах і в заміських будинках, хоча все частіше такі меблі зустрічається і в квартирах. Вона мало важить, не займає багато місця, достатньо елегантна і красива. Однак дозволити собі меблі з ротанга можуть лише заможні люди.

З чого роблять меблі?

Не треба забувати, що це органіка. як і масив і вимагає дбайливого ставлення.

З чого роблять меблі?

Меблі виготовлена ​​з шпона плит практично не відрізняється від виробів з масиву.

Скло і метал

Такі меблі використовується, в основному, шанувальниками стилю хай-тек, якому властиво велика кількість хромованих і глянцевих поверхонь. Застосування подібних матеріалів розширює асортимент продукції, дозволяючи створювати нові стильові напрями. У створенні столів і шаф часто застосовуються такі види скла, як: матове, тоноване, прозоре, фарбоване. Основним недоліком скляних меблів є її очевидна крихкість.

З чого роблять меблі?

У створенні столів і шаф часто застосовуються такі види скла, як: матове, тоноване, прозоре, фарбоване.

З чого роблять меблі?

Основним недоліком скляних меблів є її очевидна крихкість.

Незвичайні матеріали для створення речей

З чого роблять меблі, крім матеріалів, перерахованих вище? Креативні дизайнери часом створюють шафи і стільці з, здавалося б, зовсім невідповідних для цього речей.

 1. Меблі з б у матеріалів

Дизайнер з Бельгії Дженс Прает відомий своїм незвичайним підходом до виробництва. Прает подрібнив купу журналів і газет і виготовив з їх обрізків шафи, столики, лавки та інші вироби. Специфічний матеріал він отримав шляхом змішування обрізків зі смолою, після чого зробив легку полірування.

 1. Меблі з лави

Ця ідея прийшла в голову італійським дизайнерам А. Трімарчі і С. Фарресіну, які раптово для всіх вирішили провести дослідження лави. Зібравши безліч дрібних і великих зразків вулканічних утворень, вони піддали їх плавці, пресуванні, подрібнення та іншим процесам. В результаті дизайнери отримали досить цікаві зразки меблів, які прикрасили латунню і муранским склом.

 1. 3D друк
Цікаве:  Як зробити меблі з секретами і тайниками

З чого роблять меблі?

Меблі виготовлена ​​з шпона плит практично не відрізняється від виробів з масиву.

З чого роблять меблі?

Сировиною для виготовлення плит ДВП є також відходи лісопиляння і деревообробки.

Дана технологія на сьогоднішній день переживає стрімкий розвиток, охоплюючи все нові області. С. Ловасова, словацький дизайнер, склала цікаву колекцію «лялькової» меблів, що отримала назву «1: 1». На сканері вона надрукувала збільшені в розмірах копії крихітних столів, диванів і тумбочок, а потім надрукувала їх з пінополістиролу.

З чого роблять меблі?

МДФ — це абревіатура трьох слів з англійської Medium Density Fiberboard.

З чого роблять меблі?

Найбільш поширеним матеріалом, оптимальним за ціною і якістю є ДСП.

Насправді, не так уже й важливо, з якого матеріалу буде виготовлена ​​ваша меблі — натурального або штучного. Перше, на що дійсно варто звернути увагу — якість і ціна виробу. Тепер, дізнавшись про всі достоїнства і недоліки різних матеріалів, ви зможете визначитися з вибором і підібрати для свого житла найбільш оптимальний варіант.

З чого роблять меблі?

Вперше ДСП стали використовувати ще з тридцятих років минулого століття в країнах.

З чого роблять меблі?

Тепер, дізнавшись про всі достоїнства і недоліки різних матеріалів, ви зможете визначитися з вибором і підібрати для свого житла найбільш оптимальний варіант.

ВІДЕО: як це роблять? Меблі без секретів

50 фото-ідей з чого роблять меблі

З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?З чого роблять меблі?

Корисні матеріали

Close