Звідки в квартирі та будинку береться моль?

Перш ніж шукати способи боротьби, потрібно з'ясувати, звідки береться моль. Маленькі сірі метелики не викликають такої хвилі відрази, як пробіг на кухні тарган, проте їх поява не обіцяє нічого хорошого. Спочатку вони харчуються крупами, але можуть перебратися і в шафи, де ласощами послужить дорога хутряна шуба. Щоб вивести мошок з будинку, потрібно з'ясувати, з яким видом комах ви маєте справу.

Звідки в квартирі та будинку береться моль?

види

Моль — це метелик, що має досить скромний розмір тільця (не більше 15 мм) і крильця непоказного сірого кольору. Вона намагається влаштуватися в квартирі, тому що знаходить там стабільне джерело живлення і хороші умови для розмноження. Самка може відкласти до 150 личинок, з яких з'явиться рій комах.

Види молі, що зустрічаються в будинку:

 • харчова (зернова);
 • платтяна.

Назва відображає джерело живлення і улюблену їжу. Для відповіді на питання, звідки береться моль, потрібно знайти місце її проживання. Шляхи потрапляння в будинок у обох видів абсолютно різні. Крім того, маленькі метелики-шкідники можуть мешкати і в природі (яблучна, житнє або капустяна міль). Такі види доставляють клопоту городникам.

Звідки в квартирі та будинку береться моль?

Харчова моль

Комахи не можуть з'явитися в квартирі самі по собі. Найімовірніше, що ви якимось чином принесли їх в будинок. Найбільший ризик чекає вас на ринках і в маленьких магазинах, де крупи продаються на вагу. Багато хто вважає, що пакетовані продукти захищені від проникнення комах. Однак завдяки маленькому розміру вони з легкістю проникають з найменші надриви в упаковці.

Будьте обережні при покупці акційних товарів. Недобросовісні продавці та менеджери великих супермаркетів можуть позбавлятися від партії круп, заселених паразитами, за низькими цінами.

Харчова моль заводиться в наступних продуктах:

 • злакових культурах;
 • борошні;
 • сушених ягодах і фруктах;
 • сушених травах;
 • сухих кормах для собак і котів;
 • горіхах;
 • насінні рослин і сушених корінні.

Порада

Зберігайте горіхи та злакові тільки в герметичних ємностях.

Другий варіант появи комах в квартирі — самостійний шлях. Якщо на кухні ваших сусідів давно оселилися ці метелики, є ймовірність, що вони вирішать розширити ареал свого проживання. Однак їх крильця не здатні витримувати довгі повітряні подорожі, що знижує ризик самостійного переміщення.

Звідки в квартирі та будинку береться моль?

Як запобігти появі?

Будь-який будинок не застрахований від появи мошок. Справа тут не в чистоті. Навіть при ідеальному порядку вони можуть знайти затишне місце, де зберігаються крупи або борошно, і вибрати його в якості постійного житла. З'ясувавши, звідки береться харчова моль, потрібно запобігти її розмноження і харчування.

 1. Зберігайте крупи і борошно в герметичних банках. Залишаючи відкриті пакети з борошном і картонні коробки з вівсянкою, ви ризикуєте «розвести» в квартирі рій метеликів.
 2. Перевіряйте темні сухі місця. Мошки люблять селитися в коморах, темних шафах і тумбочках. Періодично навідуйтеся в ці місця для раннього виявлення небажаних гостей.
 3. Провітрюйте шафи. Моль ненавидить свіже повітря. Її приваблює затхлий запах в шафах і тумбах.
 4. Гілочки лаванди і шкурки цитрусових фруктів також допоможуть впоратися з напастю. Ці комахи погано переносять різкі квіткові або цитрусові аромати. Досить розкласти в шафках по парі гілочок лаванди.
 5. Не зберігайте горіхи в більших обсягах. У запасах горіхів мошки заводяться частіше, ніж в крупі.
 6. Перевіряйте магазинні покупки при пересипанні в герметичні скляні ємності.

Звідки в квартирі та будинку береться моль?

платтяна міль

Назва виду говорить сама за себе: ці мошки люблять селитися в шафах і ласувати виробами з натуральних матеріалів (шерсть, хутро). Крім одягу може постраждати і меблі, мешкаючи натуральними матеріалами. Такі комахи часто заводяться в квартирі і завдають відчутної шкоди при псуванні одягу або меблів.

Найбільш ймовірний шлях потрапляння платтяна молі в будинок — покупка вироби, зараженого комахами або личинками. До таких предметів відносяться:

 • килим з натуральної вовни;
 • подушка або покривало з натуральним наповнювачем;
 • меблі, мешкаючи натуральними тканинами;
 • вовняні светри, шапки, хустки;
 • хутряні шуби або шапки;
 • взуття на хутрі.

Підступність полягає в тому, що навіть дорогі вироби не захищені від з'їдання ненажерливими метеликами. Одна особина, що з'явилася в квартирі, дуже швидко справить на світ потомство — при покупці однієї речі, зараженої мошками, ви ризикуєте заразити весь гардероб. Вони дуже швидко переміщаються з однієї речі на іншу.

Деякі люди стверджують, що моль з'явилася в будинку через домашніх вихованців з довгою шерстю. Під час прогулянки на вулиці вона може чіплятися за шерсть собаки. Такий «вид транспорту» не виключається, однак імовірність його вкрай мала.

Звідки в квартирі та будинку береться моль?

Як запобігти появі?

Щоб все натуральні речі в квартирі не переїли паразити, потрібно дотримуватися ряду правил.

 1. Оглядайте кожну куплену річ і елемент м'яких меблів.
 2. Періодично провітрюйте хутряні вироби на свіжому повітрі під сонячними променями.
 3. Розставляйте в шафах, де зберігаються хутряні та вовняні вироби, відкриті баночки з ефірними маслами або подушечки з квітами лаванди.
 4. Взимку можна «проморозити» шуби і светри на балконі, щоб убити комах і їх лялечки.

Періодична прибирання на кухні та у шафах не дасть комахою назавжди оселитися у вашому домі. Знаючи, як з'являється міль, легше боротися з небажаними співмешканцями.

https://youtube.com/watch?v=La8Tn3DXEm

Цікаве:  Як швидко позбутися від маленьких мух на кухні?

Корисні матеріали

Close